Olsztyński zespół folkmetalowy Alne zakończył już prace nad swoim drugim albumem. By jednak zaspokoić naszą ciekawość, już teraz na swojej stronie na Bandcamp serwuje nam trzy nowe utwory. Cały krążek zawierać będzie 9 utworów, których teksty przygotowywał zespół wraz z dwoma współczesnymi poetami, piszącymi głównie o pogańskich klimatach – Piołunem oraz Wojciechem Mytnikiem. Liryki traktują głównie o duchowości naszych przodków i o mistyce związanej z ziemią, z której się wywodzimy. Ciekawym elementem nowego dzieła Alne jest cover utworu A Mask in the Mirror grupy Ved Buens Ende. Dodatkowym atutem nowości jest fakt, że część grafik na płytę przygotuje Bartosz Rogalewicz (hellywood.net).

Na pewno można oczekiwać sporych zmian, będzie nieco bardziej akustycznie od debiutanckiego krążka. Jeden z utworów promujących nowy album Alne to Waligóra i Wyrwidąb.

Tytuły piosenek z nadchodzącego materiału:

 1. Cisza
 2. The White Goddess
 3. Waligóra i Wyrwidąb
 4. Wspomnienie
 5. A Mask in The Mirror (cover Van Buens Ende)
 6. Dola
 7. Hej, demony!
 8. Warmia
 9. Jesień w Dolinie Jezierzycy

Alne, krwi tej ziemi – powiedz.
Dokąd zbłądzisz dziś?
Drogo nietknięta stopą człowieka.
Dokąd płyniesz dziś?

Wracam dziś do mych źródeł.
Za wzgórza, lasy, w dal przez moją ziemię...

 

298765_281699818524293_988804003_n

O autorze

sasskhaya
Redaktor

Interesuję się zielarstwem, fitoterapią, rodzimą kulturą, kulinarią. Gram na gitarze basowej w zespole na S, w przyszłości chcę nauczyć się gry na lirze korbowej. Uwielbiam folk/pagan/symphonic/death metal. Mam wiele planów i marzeń, i coraz mniej czasu by je wcielić w życie.

 • Emilia Koniecpolska

  Poziom tej strony tragicznie spadł.
  Czy ktoś czytał ten tekst, zanim wrzucono go w eter?
  Więcej zdań wielokrotnie złożonych!

  • Heidrunn

   Korekta dokonana, mam nadzieję że teraz jest lepiej 😉