Z miłości do muzyki i piękna rodzimego języka w połowie 2007 roku narodziło się Leśne Licho. Szóstka zapaleńców, którym w duszy od zawsze grało coś przywołującego na myśl magiczne leśne ostępy, uroczyska i zaklęte w naturze znaki, zaczęła w blasku księżyca i pełnym słońcu spotykać się w drewnianej chacie, gdzie z niebytu poczęły wyłaniać się pierwsze utwory łączące rockowe brzmienia i folkowe melodie irlandzkie, słowiańskie, skandynawskie z tekstami inspirowanymi podaniami ludowymi, legendami i prozą fantasy.

11206616_998023700210414_2937650663115151779_o

Wiosną roku 2008 Leśne Licho udało się na pierwszy koncert. Spodobało się to zarówno jemu, jak i publiczności, więc w niedługim czasie zagościło na warszawskich scenach (Harenda, Metal Cave, No Mercy, Radio Luxemburg, Medyk), przekazując ludziom leśną energię.

Pierwsze demo nagrane w składzie: Aminae – wokal/klawisze, Szonhor – klawisze/wokal, Miki – gitara, Kumen – gitara, Młody – bas i Gipsi – perkusja, ujrzało światło dzienne w sierpniu 2009 roku.

Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów oraz większych imprez plenerowych, między innymi Średniowieczuj w Maszewie, Dni Jakuba Wędrowycza, Międzynarodowy Turniej Smaków na Zamku w Liwie, Zlot Miłośników Folk Metalu, WOŚP, Hello Folks w Lublinie, Zlot Słowian i Wikingów w Drohiczynie, Konwent Fantasy w Głogówku, Festiwal Kultury Słowian „Stado”.

SŁAD ZESPOŁU:

Aktualny skład:

Agnieszka Grala – wokal

Mikołaj „Miki” Flis – perkusisja

Rafał Grudziński – gitara

Rafał „Ravi” Hornowski – gitara

Michał „Miero” Miernik – klawisze

Wiktor „Ingvar” Żądło – gitara basowa

Ola Shonhor – przeszkadzajki/chórki

Dawni członkowie:

Aminae – wokal, klawisze

Kumen – gitara

Szonhor – klawisze/wokal

Szopen – gitara

Młody – gitara basowa

Gipsi – perkusja

Dziubas – gitara

Grunwald – klawisze

Tomek – Piszczałka

 

Oficjalna strona zespołu

Facebook