Zespół Percival Schuttenbach od wielu miesięcy pracuje nad swoim najnowszym, wyczekiwanym przez fanów, albumem „Svantevit”. Jeden z efektów tych prac od niedawna jest już dostępny szerszej publiczności. Minialbum „Postrzyżyny”, na który składają się trzy, niewydane dotąd utwory, ukazał się w promocyjnej przedsprzedaży 12 grudnia 2012, dokładnie o godzinie 12:00. Oficjalna premiera płyty planowana jest na 21 grudnia – dzień zakończenia świata i, jak zapowiada zespół, początku ery Svantevita. Więcej szczegółów można odnaleźć w sklepie internetowym zespołu.

Data premiery „Svantevita” wciąż pozostaje nieznana, jednak już niedługo. Zespół zapowiada bowiem jej ujawnienie już 22 grudnia, podczas  koncertu w opolskim klubie K-60 Music Club. Prócz Percival Schuttenbach wystąpi także miejscowa thrash/death metalowa grupa Sekator. Godzina rozpoczęcia i ceny biletów nie są jeszcze znane.

  • 22 grudnia 2012 (K-60 Music Club, Opole) – Percival Schuttenbach, Sekator

Folkowy Percival również odnosi duże sukcesy. Wydany wraz z Donatanem album „Równonoc” podbija polską scenę, a w sieci ukazał się niedawno teledysk do pochodzącego z płyty utworu „Noc Kupały”.