Wszyscy chyba fani Percival Schuttenbach z niecierpliwością wyczekują kolejnego albumu śląskiej formacji. Zespół ogłosił niedawno, że jest na półmetku prac i z tej okazji w najbliższych tygodniach zamierza wydać EP, zawierającą trzy utwory ze „Svantevita” oraz materiały bonusowe. Wszystko, rzecz jasna, dla fanów, którzy, jak twierdzi kapela, pozostawieni zbyt długo w niepewności są narażeni na groźne powikłania zdrowotne.

Dodać także warto, że folkowy projekt, Percival, również odniósł spory sukces. Album „Slava” zarówno jako oddzielne wydawnictwo, jak i dodatek do „Równownocy” (wyk. Donatan – przyp. red.) zakupiło już około 15 000 osób. Niewątpliwy sukces „Slavy” ma jednak być „niczym blady cień przy potędze <<Svantevita>>”.

O autorze

Redaktor, Fotograf
Google+

Urodzony w 1990 roku w Warszawie. Folk metalem interesuję się odkąd poszedłem na pierwszy koncert grupy Morhana. Koncentruję się głównie na polskich i skandynawskich przedstawicielach gatunku, ale jestem otwarty na wszelkie kierunki. Od kwietnia 2012 roku jestem redaktorem FolkMetal.pl, gdzie staram się pisać o wszystkim, co dzieje się na rodzimej scenie folkmetalowej. Jestem także menadżerem zespołu Morhana od stycznia 2013 roku.