Unbenannt-1

Muzycy szwajcarskiego zespołu Abinchova już od dłuższego czasu wspominali o planach nagrania drugiego w swej historii długograja. Nareszcie plany się klarują. Już na początku przyszłego roku zamierzają oni wstąpić do Newsound Studio w niewielkiej miejscowości Pfäffikon nieopodal ich rodzinnej Lucerny. Tam rozpoczną prace pod okiem Tommy’ego Vetterliego odpowiedzialnego za brzmienie m.in. ostatnich krążków Eluveitie.

Muzycy, chcąc mieć pełną swobodę artystyczną, postanowili wydać płytę we własnym zakresie. W tym celu urządzili oni zbiórkę środków wśród swoich fanów. W przeciągu zaledwie 17. dni udało im się zebrać całą niezbędną kwotę, tj. 10 tys. franków szwajcarskich. Zbiórka jednak zakończyła się dużo później, a mianowicie 12 października. Cała zebrana kwota ma zasilić budżet nowej płyty z całą otoczką, być może nawet teledysk, o którym muzycy już wspominali. Oczywiście każdy z darczyńców może liczyć na szereg dobrodziejstw od zespołu.

Znana jest już również przybliżona data premiery nowej płyty. Oficjalna prezentacja albumu Wegweiser odbędzie się 30 maja 2014 r. w ich rodzinnej Lucernie. Zespołowi towarzyszyć ma nieznany jak na razie gość, a sam koncert ma obfitować w szereg niespodzianek.

abinchova_band_logo

Niektóre kompozycje na nową płytę są już gotowe. Przynajmniej jedną z nich można już teraz usłyszeć na koncertach Szwajcarów. Chodzi o utwór Unter der Erde, do odsłuchu poniżej: