28 czerwca 2013 w warszawskim klubie FonoBar odbędzie się czwarta edycja Aria Night w stolicy. Impreza jest poświęcona rosyjskiej legendzie heavy metalu, zespołowi Aria (Ария), a jej organizatorami są: Chimera (oficjalny fanklub grupy w Polsce) oraz Darkness Metal Shop. Honorowy patronat sprawował będzie Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury.

Podczas Aria Night młode pokolenie muzyków, przedstawi własne aranżacje utworów rosyjskiej kapeli, wplatając je we własny repertuar. Wśród czterech zespołów, które pojawią się na scenie nie zabraknie grup folkmetalowych. Pierwszą z nich jest Morhana, którą można było oglądać już podczas poprzednich edycji imprezy, drugą zaś powstały niedawno Helroth. Obie kapele pokazały już niejednokrotnie, że wiedzą, jak dobrze, folkmetalowo zaaranżować utwory spoza gatunku. Prócz nich na scenie pojawią się także: radomski Foreshadow oraz Heavy Rain z Białej Podlaskiej.

Organizatorzy przewidują organizację kilku konkursów dla publiczności, a po koncertach odbędzie się rockoteka.

Wstęp: 15 PLN.
Start: 18:00

Portal FolkMetal.pl jest jednym z patronów medialnych Aria Night IV.

Oficjalna strona Aria Night IV
Wydarzenie na Facebooku

O autorze

Redaktor, Fotograf
Google+

Urodzony w 1990 roku w Warszawie. Folk metalem interesuję się odkąd poszedłem na pierwszy koncert grupy Morhana. Koncentruję się głównie na polskich i skandynawskich przedstawicielach gatunku, ale jestem otwarty na wszelkie kierunki. Od kwietnia 2012 roku jestem redaktorem FolkMetal.pl, gdzie staram się pisać o wszystkim, co dzieje się na rodzimej scenie folkmetalowej. Jestem także menadżerem zespołu Morhana od stycznia 2013 roku.