Fiński zespół Battlelore, grający symfoniczny metal z folkowymi wpływami ogłosił przerwę w działalności. Oficjalny komunikat:

“Battlelore zagrało swój ostatni zagraniczny koncert w Belgii na Metal Female Voices Festival IX, 21 października 2011. Po tym.. zespół zawiesza swoją działalność, zaprzestajemy koncertowania oraz tworzenia muzyki. Tak naprawdę to nie koniec.. jednak chcemy skupić się na innych sprawach w naszym życiu i nabyć nową energię na przyszłość. Chcemy zagrać jeszcze jeden koncert w Finlandii w podziękowaniu dla wspaniałych fanów, którzy wspierali nas przez te wszystkie lata. Wkrótce poznacie więcej szczegółów.”

“Nie ma co doszukiwać się dramatu w tym, że ogłaszamy przerwę w działalności, potrzebujemy zrobić krok w tył i zaczerpnąć powietrza. Chcemy podziękować wszystkim, którzy pomagali nam w tworzeniu zespołu przez ponad 12 lat, mieliśmy szczęście poznać i pracować z takim ludźmi! Największe podziękowania należą się oczywiście naszym wspaniałym fanom, bez których istnienie zespołu nie miałoby sensu. Zawsze będziemy pamiętać o momentach, które spędziliśmy z wami na scenie i poza nią. Dziękujemy!”

“Elen síla lúmenn’ omentielvo”
(A star shines on the hour of our meeting.)

Battlelore