Może nie dokładnie tej nocy, ale niedługo po niej (22.06) w olsztyńskim klubie Andergrant odbędzie się ciekawy koncert, na którym wystąpią zespoły takie jak Khors, Non Opus Dei, Balfor i Rogi.

Khors to ukraiński zespół pagan black metalowy, którego członkowie współpracują lub współpracowali wcześniej z takimi formacjami jak choćby Ygg, Hate Forest czy Astrofaes. Grupa posiada na koncie 5 dużych albumów i kilka mniejszych wydawnictw, a także dużo koncertuje.

Balfor to “wybuchowa mieszanka black i death metalu” jak piszą organizatorzy koncertu na wydarzeniu facebookowym. Tematyka tekstów oscyluje wokół zagadnień mitologicznych i historycznych.

Non Opus Dei nie trzeba raczej nikomu przedstawiać, a już szczególnie fanom olsztyńskiego, folk metalowego Alne z którym NOD jest mocno powiązane personalnie. Grupa wydała już 6 pełnych albumów, a aktualnie przygotowuje się do wydania splitu z Morowym, utwory z którego zaprezentuje na olsztyńskim koncercie.

Składu dopełnia jednoosobowy projekt Rogi poruszający się w rytualno-doom metalowych klimatach. Wedle słów organizatora to “prawdziwy one man band”, człowiek grający na żywo JEDNOCZEŚNIE na perkusji i gitarze, na rozkręconych do granic wzmacniaczach lampowych, do tego oczywiście krzyk opętanego…”

Koncert odbędzie się 22 czerwca w klubie Andergrant mieszczącym się przy ulicy Kołobrzeskiej, w prostej linii od Dworca Głównego. Bilety w cenie 15/25 zł.