Knock Out Productions przypomina, że w przyszłym tygodniu do Polski zawita jeden z czołowych przedstawicieli folk-metalu, zespół Finntroll. Finowie wystąpią na dwóch koncertach w doskonałym towarzystwie: Týr oraz Skálmöld. Koncerty odbędą się we Wrocławiu (11 września) oraz dzień później w Krakowie. Przypominamy także o konkursie, w którym można wygrać bilety na wydarzenia.

Wszystkie trzy bandy ruszyły na wspólna trasę po Europie by promować swoje najświeższe wydawnictwa. Oto najnowsze utwory poszczególnych zespołów, które zapewne usłyszymy zarówno w „Alibi” jak i w „Kwadracie”:

Oto dokładny rozkład jazdy na obu koncertach:
18:30 – otwarcie drzwi
19:30 – 20:00 – Skálmöld
20:15 – 21:00 – Týr
21:30 – 23:00 – Finntroll

Finntroll plakat

FINNROLL (Finlanida) 
Obok rodaków z Korpiklaani pochodzący z Helsinek sekstet Finntroll to obecnie jedna z najważniejszych folk metalowych formacji na świecie. I bez wątpienia najlepszych. Choć grupa istnieje ponad 15 lat, dopiero parę lat temu jej muzyka zyskała światowy rozgłos, dzięki podpisaniu kontraktu z renomowaną wytwórnią Century Media. Opowieści zaczerpnięte z fińskiej mitologii oraz historie o fikcyjnym królu trollów walczącym z chrześcijaństwem, które ubrano w świetną mieszankę folku i black metalu, spodobały się na całym świecie. Zyskały spore grono zwolenników również w Polsce, gdzie Finntroll zawsze może liczyć na gorącą i wierną publikę. Ostatnio Finowie przekonali się o tym podczas drugiej edycji MetalFestu, gdzie promowali wydany wiosną 2013 roku krążek “Blodsvept”.
http://www.finntroll.net/
http://www.facebook.com/officialfinntroll

Týr (Wyspy Owcze)
To właśnie ci panowie z Wysp Owczych są odpowiedzialni za jeden z największych hitów folkmetalowych w historii takiego grania. Chodzi oczywiście o adaptację pochodzącej z ojczyzny Týr pieśni “Hail To The Hammer”, podniosłej, potężnej, której refren na koncertach chóralnie odśpiewują fani. Zespół gościł u nas wielokrotnie i zawsze jego koncerty spotykały się z bardzo gorącym przyjęciem, na co wpływ miał również fakt, iż sami muzycy to przemili ludzie, którzy nie stronią od kontaktów z fanami. Obecna wizyta jest tym ciekawsza, że Týr zaprezentuje w Polsce kawałki z nowej płyty, nad którą pracował wraz z doskonałym bębniarzem Nile, George’em Koliasem.

Skálmöld (Islandia)
Islandia to nie tylko Björk, Sigur Ros czy Mum. Na tej niedużej, niezwykle malowniczej wyspie są również metalowcy. A ściślej, folkmetalowcy. Chodzi o założoną w 2009 roku w stolicy kraju Reykjaviku sześcioosobową załogę Skalmöld, której nazwa nawiązuje do krwawych konfliktów rodzinnych, do jakich doszło na wyspie w XIII wieku. Krew lała się wtedy strugą szeroką, ale bez obaw, muzyka grupy na pewno do krwawych porachunków nie zachęca. Raczej kojarzy się z uczta Wikingów po pełnej łupów wyprawie, z mnóstwem jadła, wysokooktanowego napitku i kołyszących śpiewów po islandzku. W Polsce Skálmöld będzie promować wydany w 2012 roku drugi krążek “Börn Loka”.

Zagrają:
FINNROLL (Finlanida) Folk-Metal
+
Týr (Wyspy Owcze) Progresywny folk-metal
Skálmöld (Islandia) Wiking / Folk-Metal

Klub: Wrocław @ Alibi, ul. Grunwaldzka 67
Data: 11 września 2013 (środa)

Klub: Kraków @ Kwadrat, ul. Skarżyńskiego 1
Data: 12 września 2013 (czwartek)

Wejście: 18.30 Start: 19.00
Bilety: 75 zł (przedsprzedaż), 85 zł (w dniu koncertu)
Bilety kolekcjonerskie na stronie pod tym adresem: http://knockoutprod.net/site/bilety.