bucovina_logo_full

Bucovina zadebiutowała w 2006 r. albumem Ceasul Aducerii-Aminte. Cztery lata później zaprezentowali epkę Duh, a w kwietniu tego roku wyszedł singiel Day Follows Day, Night Follows Night. Nadszedł zatem nareszcie czas na wydanie drugiego długograja. Płyta zatytułowana będzie Sub Stele (Beneath the Stars) i już 2 listopada muzycy zaprezentują ją podczas specjalnego koncertu w swoich rodzinnych Jassach. Oprócz nich, na scenie będzie można zobaczyć muzyków zespołów Dordeduh (atmospheric folk/black metal), Krow (thrash/death metal), Abigail (atmospheric doom/death metal) i Innergrave (brutal death metal).

bucovina_band

Na płycie usłyszymy siedem kawałków, z czego jeden, Luna Peste Vârfuri, jest remakiem utworu wydanego na pierwszym albumie. Podobnie rzecz się miała z epką Duh, na której można było usłyszeć remake kawałka Bucovina, Inima Mea z debiutanckiej płyty. Zespół postanowił uczynić to swoją tradycją – na każdym kolejnym wydawnictwie będzie można usłyszeć remake kolejnych kawałków z Ceasul Aducerii-aminte. Nie chcą oni wszak zapominać o płycie, która pozwoliła im zaistnieć w muzycznym światku i nie chcą odcinać się od swoich korzeni.

Na ten moment, niejaki Moga (autor m.in. okładek albumów ukraińskiego zespołu Zgard) z rumuńskiego studia Kogaion Art pracuje nad graficzną koncepcją albumu, natomiast Martin Buchwalter (producent m.in. dwu ostatnich płyt niemieckiej formacji Suidakra) zajmuje się miksami i masteringiem.

Niecierpliwi już teraz mogą posłuchać małej próbki tego, co znajdzie się na krążku Sub Stele (Beneath the Stars). Wystarczy zajść na oficjalny profil zespołu na bandcamp lub soundcloud, gdzie jest dostępny do odsłuchu singiel Day Follows Day, Night Follows Night.

bucovina_single_cover

Poniżej znajduje się pełna tracklista płyty Sub Stele (Beneath the Stars).

1. Sub Piatra Doamnei
2. Soim in Vazduh
3. Spune Tu, Vant
4. Raul Vremii
5. Zi după Zi, Noapte de Noapte
6. Luna Peste Vârfuri (remake)
7. Day Follows Day, Night Follows Night (bonus)