draugr_logo+

Muzycy włoskiego zespołu Draugr w dniu wczorajszym na swoim oficjalnym profilu na facebooku ogłosili niespodziewaną decyzję o zakończeniu działalności. Poniżej publikujemy pełną treść oświadczenia:

Jako przyjaciele, bracia i “legio linteata” w dniu dzisiejszym ogłaszamy naszą decyzję o zakończeniu doświadczenia, jakim jest Draugr. Doszedłszy do progu roku 2014, zdecydowaliśmy zamknąć ten niezwykle ważny w naszym życiu rozdział, by móc podążyć nowymi artystycznymi ścieżkami. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przez te lata brali udział w tym projekcie i przede wszystkim dziękujemy fanom za ich wsparcie. Nasz ostatni koncert odbędzie się 22 grudnia w miejscowości Pescara. Wkrótce przekażemy dodatkowe informacje na ten temat.

Przypomnijmy, że w tym roku zespół obchodzi swoje dziesięciolecie. Z tej okazji, w czerwcu opublikowali klip do utworu Legio Linteata, pochodzącego z ostatniej ich płyty De Ferro Italico. Informowali również o rozpoczętych już pracach nad nowym, trzecim w historii LP. Jak widać, obietnice te najprawdopodobniej nie zostaną spełnione.

draugr_2002-13