Włoski Draugr, znany niewielu osobom, obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie. Do tej pory muzycy mają na swoim koncie dwie LP. Ostatnia z nich, De Ferro Italico miała swoją premierę niemal dokładnie dwa lata temu. Zrazu ukazała się w limitowanym do 500 sztuk nakładzie, rok później pojawiła się reedycja przygotowana przez włoską wytwórnię To React Records.

Od tego czasu w zespole zaszło kilka poważnych zmian personalnych. Przede wszystkim jego szeregi opuścił Augur Svafnir, wokalista i jeden ze współzałożycieli “legionu”. Jego miejsce zajął niejaki Nemesis, muzyk włoskiego black metalowego Grimorium. Oprócz niego, w zespole pojawił się kolejny gitarzysta Alessandro “Mors” Coletti.

W nowym składzie muzycy wzięli się do wytężonej pracy, uwieńczonej teledyskiem do utworu Legio Linteata z opisanej powyżej płyty. Wyreżyserowany przez Gianmarco Colalongo klip kręcony był w ruinach starożytnego miasta Alba Fucens położonego u stóp Monte Vellino w rodzimym regionie muzyków, Abruzji. Jak stwierdził klawiszowiec zespołu, Ursus Arctos, utwór ten jest hołdem dla naszych przodków, którzy oddali życie w obronie swych wierzeń i tradycji. Wiedzieli oni, że walka ta skazana jest na porażkę, co czyni ją jeszcze bardziej wzruszającą, a ich odwagę tym bardziej niesamowitą. Duma z ich odwagi i poświęcenia żyje w naszych sercach i w naszej muzyce. Artyści nie ukrywają swoich inspiracji pogańskimi religiami Italii, które ostatecznie poległy w walce z chrześcijaństwem. Teledysk obejrzeć można poniżej:

Zrealizowawszy klip, muzycy nie złożyli broni – obecnie pracują nad kolejnym LP, jednak na ten moment brak szczegółowych informacji na ten temat.