Pochodzący ze Śląska fani szeroko pojętej fantastyki nie powinni narzekać na nudę. Ci, którzy jeszcze nie zarezerwowali biletów na konwent “W kopalniach Morii”, koniecznie powinni to zrobić. Już pod koniec stycznia Ruda Śląska zatętni życiem.

plakat

Organizatorzy tak piszą o wydarzeniu:

Konwent Fantastyki Druga Ruda Mithrilu: W kopalniach Morii to dwudniowa impreza łącząca fanów, sympatyków i miłośników fantastyki, odbywająca się w Rudzie Śląskiej. Zorganizowane przy współpracy Stowarzyszenia Klub Fantastyki „Ruda Mithrilu” z Rudy Śląskiej oraz Miejskiego Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej, wydarzenie jest kierowane nie tylko do tych, którzy z fantastyką są za pan brat, ale też do tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki, a nawet tych, którzy dotychczas tylko o fantastyce słyszeli. Konwent, który już po raz drugi odbędzie się w Rudzie Śląskiej, został zaplanowany na 28 i 29 stycznia 2017 roku i od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem. W programie imprezy bowiem, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie wystąpień i prelekcji znanych pisarzy polskiej fantastyki, cosplayerów i osób ze świata kultury czy mediów; każdy będzie miał szansę wystąpić na scenie, wziąć udział w wielu konkursach i zabawach oraz zdobyć dla siebie trochę mithrilu. Konwent odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydent Miasta Ruda Śląska.

 W ramach imprezy uczestnicy będą mogli wziąć udział w ciekawych konkursach, posłuchać Jakuba Ćwieka czy Andrzeja Pilipiuka, a także potańczyć w rytm muzyki, która zabrzmi w trakcie konwentu; dla miłośników fantasy wystąpią Percival, Żywiołak i Cronica. Zapraszamy wszystkich – i każdego z osobna! Organizatorzy przygotowali dla Was wiele niespodzianek. My również się wybieramy!

Bilety można zarezerwować tutaj

Wydarzenie na Facebooku