Warszawa ma powód do radości – stołeczne Leśne Licho ruszyło pełną parą ze swoją działalnością; najpierw zapowiedzieli swój kolejny album, a teraz będziemy mieli okazję, aby już 2 czerwca w klubie Potok : Drugi Dom Ludzi Rocka  wziąć udział w dziewiątej edycji organizowanego od dawien dawna festiwalu Folk Night. Jest się z czego cieszyć!

Wystąpią:

Etnostation – to w pełni autorskie kompozycje inspirowane muzyką etniczną z różnych zakątków planety. Choć zespół w głównej mierze inspiruje się tradycyjną, energetyczną muzyką celtycką, to w repertuarze można usłyszeć np. wpływy folkloru polskiego czy np. mongolskiego, we współczesnych, miejscami wręcz popowych aranżacjach. Etnostation to fuzja stylów i brzmień pięciu odmiennych osobowości muzycznych, połączonych jednak w spójną niebanalną i niepowtarzalną całość. W 2015 roku zespół nagrał demo, które dostępne jest na stronie internetowej oraz nieco szalony teledysk do utworu Celtoświr, teraz w planach jest pierwsza płyta zespołu. „Muzyka, którą stworzyliśmy, choć oparta na brzmieniach etnicznych, jest nowoczesna i taneczna, bardziej popowa niż ortodoksyjna…

Lorien – Zespół dobrze znany koneserom mrocznego rocka w Polsce i zagranicą za sprawą aktywnej działalności koncertowej w klubach i na festiwalach rockowych (m.in. cztery edycje Castle Party w Bolkowie, koncert w Poczdamie). Nagrania zespołu nadawane były w radiu i telewizji, a pozytywne recenzje naszych płyt znalazły się w wielu portalach i czasopismach muzycznych. Obecnie kapela pracuje nad nowym materiałem, w którym oprócz gotyku pobrzmiewają echa trip hopu, metalu, folku i muzyki orientalnej. Całości dopełniają niezwykle klimatyczne teksty Ingi Habiby, w których przeplatają się zarówno wątki o charakterze ogólnym (religia, kultura, relacje międzyludzkie), jak i te o charakterze osobistym. Ostatnie lata działalności upłynęły pod znakiem świetnie przyjętych koncertów ( bardzo dobra recenzja jednego z występów w „Teraz Rock”), granych wspólnie z takimi zespołami jak: Opozycja, Artrosis, Pornografia czy Batalion d’Amour.

Leśne Licho – Zespół folkmetalowy z Podkowy Leśnej. Początek istnienia grupy sięga roku 2007, kiedy to z inicjatywy Mikiego banda przyjaciół zaczęła swą muzyczną przygodę. Kompozycje zespołu koncentrują się na motywach słowiańskich oraz skandynawskich z tekstami inspirowanymi podaniami ludowymi, legendami, mitologią i prozą fantasy. Leśne Licho ma na swoim koncie wiele koncertów oraz większych imprez plenerowych, między innymi Średniowieczuj w Maszewie, Dni Jakuba Wędrowycza, Międzynarodowy Turniej Smaków na Zamku w Liwie, Ogólnopolski Zlot Miłośników Folk Metalu, WOŚP, Hello Folks w Lublinie, Zlot Słowian i Wikingów w Drohiczynie, Konwent Fantasy w Głogówku, Festiwal Kultury Słowian „Stado”. Rozmaite zawirowania losu sprawiły, że na przestrzeni lat skład zespołu ulegał zmianom. Pierwsze demo zostało nagrane w sierpniu 2009 roku. 5 marca 2016 r. ukazała się debiutancka płyta zespołu, zatytułowana Pieśni Starego Lasu na której znalazły się jego najstarsze utwory. Inspiracją muzyczną Lesnego Licha jest twórczość takich zespołów jak Storm, Bathory, Finntroll, czy Hagalaz Runedance.

Cena biletu: 20 złotych

Serdecznie zapraszamy!