W marcu 2017 roku dwa solowe koncerty akustyczne zagra w Polsce Einar Selvik, kompozytor i frontman norweskiej folkowo-ambientowej formacji Wardruna. Pierwszy z nich odbędzie się 4 marca w poznańskim Blue Note, a drugi dzień później w klubie Kwadrat w Krakowie.

Einar Selvik rozpoczynał swą karierę jako perkusista Gorgoroth, jednak w 2004 roku opuścił jego skład, by poświęcić się w pełni założonej przez siebie Wardrunie. Od tego czasu nagrał z nią trylogię Runaljod, zwieńczoną wydanym w październiku albumem Ragnarok. W 2015 roku zespół wystąpił jako gwiazda Castle Party oraz Festiwalu Muzyki Filmowej. Jego twórczość znana jest także między innymi z serialu Wikingowie.

Koncerty odbędą się 4 i 5 marca kolejno w klubach: Blue Note (Poznań) oraz Kwadrat (Kraków). Selvikowi towarzyszyć będzie grupa The Moon & the Nightspirit, której twórczość inspirowana jest kulturą średniowieczną i pogańską. Bilety w przedsprzedażowej cenie 79 złotych dostępne są od początku listopada. Będzie je można także zakupić w dniu koncertu (85 zł). Bilety kolekcjonerskie sprzedawane są w klubach oraz w sklepie Metalshop (Długa 17, Kraków). Więcej szczegółów odnajdziecie na stronach wydarzeń w portalu Facebook, do których linki podajemy poniżej.

Strona wydarzenia w Poznaniu
Strona wydarzenia w Krakowie

Portal FolkMetal.pl objął koncerty patronatem medialnym.

Einar Selvik - plakat 2016