Einar Selvik – lider zespołu Wardruna i współtwórca muzyki do serialu Wikingowie – wystąpi w Krakowie 5 marca na solowym koncercie akustycznym. W związku z ogromnym zainteresowaniem wydarzeniem zmieniona zostaje lokalizacja koncertu.
Koncert będzie przeniesiony z krakowskiego klubu Kwadrat do teatru Łaźnia Nowa (os. Szkolne 25).

Początek kariery muzycznej Einara Selvika związany był z muzyką metalową. Od 2004 r. poświęcił się on całkowicie założonemu przez siebie zespołowi Wardruna. Inspirowane nordyckimi runami kompozycje Wardruny łączą w sobie w niezwykły sposób folk i ambient. Utwory Wardruny zdobyły międzynarodową popularność, gdy zostały wykorzystane w soundtracku serialu Wikingowie.  W 2016 r. Einar został poproszony o skomponowanie muzyki na obchody 200-lecia konstytucji norweskiej – tak powstał jego kolejny projekt muzyczny, Skuggsja, który założył wspólnie z Ivarem Bjørnsonem, liderem zespołu Enslaved.

W 2015 r. Einar odwiedził Polskę z Wardruną jako headliner festiwalu Castle Party w Bolkowie. W tym samym roku Krakowie występował też jako gwiazda krakowskiego Festiwalu Muzyki Filmowej, dając znakomicie przyjęty koncert z Sinfonietta Cracovia oraz chórem Polskiego Radia. Z kolei w listopadzie 2016 r., w łódzkiej Wytwórni miał miejsce pierwszy klubowy koncert Wardruny, który został wyprzedany na wiele miesięcy naprzód.

W trakcie koncertu w Łaźni Nowej Einar będzie wykonywał solowo utwory z repertuaru Wadruny oraz nordyckie pieśni ludowe. Po koncercie spotka się z fanami.
Jako gość specjalny na koncercie przed Einarem wystąpi węgierska formacja pagan, The Moon & the Nightspirit. Zespół został założony w 2003 roku przez Ágnes Tóth oraz Mihály Szabó. Od początku działalności The Moon  & the Nightspirit ich znakiem rozpoznawczym, poza melodiami inspirowanymi kulturą średniowieczną, był przekaz wizualny, który stanowi dopełnienie przekazu muzycznego. Na koncercie w Łaźni The Moon & the Nightspirit promować będą materiał z nowego wydawnictwa Metanoia; ukaże się ono 17 marca tego roku nakładem Prophecy Recordings.

Czwartego marca,  dzień przed koncertem w Krakowie, Einar wystąpi w Poznaniu. Bilety na poznański koncert w Blue Note są niemal całkowicie wyprzedane. Koncert w Poznaniu nie będzie przenoszony do innego klubu.

Bilety na krakowski koncert Einara Selvika w cenie 79 zł dostępne są cały czas w sprzedaży internetowej w systemie Ticketpro.

Bilety kolekcjonerskie można nabyć w sklepie Metalshop (ul. Długa 17, Kraków).

W dniu koncertu bilety w cenie 89 zł.
Bilety zakupione na koncert do klubu Kwadrat zachowują ważność. W związku ze zmianą miejsca wydarzenia zakupione bilety można zwracać w miejscu ich nabycia za okazaniem dowodu zakupu. Możliwość zwrotu biletów istnieje jedynie do dnia imprezy.

Organizatorami krakowskiego koncertu są Iron Realm Productions oraz Galicja Productions.

Informacja prasowa od Iron Realm Productions