Folkmetalowcy z fińskiego Ensiferum natarli na rok 2015, wywijając toporami. Grupa wyda swój szósty album długogrający zatytułowany One Man Army 24 lutego, jednak już teraz możemy delektować się jednym z utworów z nowej płyty – Heathen Horde.

https://soundcloud.com/metalbladerecords/ensiferum-heathen-horde/s-9qxvM

Ensiferum poszczycić się może niekwestionowaną pozycją jednego z najważniejszych i najpopularniejszych zespołów na scenie folkmetalowej.

Kilka słów o najnowszym albumie usłyszeliśmy od basisty Samiego Hinkki: “Proces nagrywania był długi, ciężki, satysfakcjonujący i pełny niesamowitych momentów. Zamiast tworzyć ścieżki sklejane z setek różnych podejść, modyfikując i równając do siatki, instrumenty zostały nagrane i pozostawione w niezmienionej formie. Oczywiście wykorzystywaliśmy komputery, ale generalnie staraliśmy się robić wszystko najbardziej analogowo, jak to tylko możliwe. Słuchacze mogą doświadczyć lepszej jakości, ale także naturalnego groove’u, czyli czegoś, czego brakuje większości metalowych albumów w tych czasach. Podsumowując, płyta ta brzmi bardziej jak zespół grający na żywo, niż midi metal“.

photo

Sami dodaje także: “Na tym albumie muzycznie przenieśliśmy wiele rzeczy na wyższy poziom, to samo postanowiliśmy zrobić, jeśli chodzi o aspekt graficzny. Gyula Havancsák wykonał fenomenalną robotę! Po raz pierwszy mogliśmy w większym stopniu uczestniczyć w tworzeniu okładki i wszystkich detali, co było dla nas miłym doświadczeniem. Jesteśmy bardzo wdzięczni Gyuli za cierpliwość i naprawdę niesamowite rezultaty. Nie moglibyśmy być bardziej usatysfakcjonowani!”

W styczniu Ensiferum wypuściło pierwszy teledysk, promujący nadchodzące wydawnictwo.

Fani dostali także miły prezent w postaci krótkiego reportażu z planu teledysku.