Jak poinformowała nas wytwórnia, Ensiferum jesienią wejdą do studia, by nagrać swój szósty album. Finowie są ostatnio dość intensywnie zaangażowani w koncertowanie, a w przerwach między występami przygotowują materiał na nowe wydawnictwo. Będzie to dla nich pierwszy krążek wydany pod szyldem Metal Blade Records. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nagrania odbędą się we wrześniu i w październiku pod okiem producenta Anssi Kippo w Astia Studio w Finlandii. Premiery należy wstępnie oczekiwać na początku przyszłego roku.

Basista Sami Hinkka komentuje następująco:
Hej! Mówi się, że czas szybko płynie podczas dobrej zabawy, a my to potwierdzamy. Ostatnio byliśmy dość zapracowani, podróżując po świecie od czasu premiery naszego albumu przed kilkoma laty. Poświęcaliśmy czas pomiędzy wyjazdami na ciężką pracę nad nowymi piosenkami i możemy z dumą ogłosić, iż Ensiferum wejdzie do studia tuż po sezonie letnich festiwali.

Na nowym albumie podkręcimy wszystko ponad miarę, będzie szybko, wściekle, epicko i pełno niespodzianek, ale nie zabraknie też miejsca dla klasycznych dla Ensiferum elementów.