hellofolks1

Stało się – Międzynarodowy Festiwal Nowej Muzyki Folkowej HelloFolks po dwóch latach nieobecności wraca na deski lubelskiej Muszli Koncertowej w Parku Saskim!

Festiwal ów, zrodzon w 2010 r., wynikł z miłości do wszelkiej muzyki folkowej i różnych wariacji na jej temat. Podbudowę miał silną – jednoimienną audycję radiową, której słuchać można począwszy od października 2008 r. na antenie Akademickiego Radia Centrum w Lublinie. Trwał nieprzerwanie przez 2 lata. W tym czasie, na kilku różnych scenach, odbyło się 9 imprez sygnowanych logo HelloFolks. Na scenie wystąpiło blisko 30. artystów z całej Europy. Wśród nich byli Paddy And The Rats, Van, Gny, Mirror Field, MorhanaLia FáilLeśne Licho, DronRoberto Delira & Kompany, Litvintroll, The Moon And The Nightspirit, Strefa Mocnych WiatrówPipes & PintsHollóének HungaricaMr. Irish BastardBordó SárkányVecordia, Żywiołak, Radogost, Brutus DaughtersTiń Soncja (Тінь Сонця), Percival SchuttenbachMolly Malone’s, Peter the Piper, Drunken Irish Bastards KolektivAuļi oraz Niburta.

hellofolks_radogost_2011

Niestety, z uwagi na rozpoczętą rewitalizację Parku Saskiego, zaplanowana na sierpień 2012 r. impreza nie odbyła się. Ostatni koncert pod szyldem HelloFolks odbył się 9 grudnia 2012 r. w ramach festiwalu Mikołajki Folkowe. Wystąpiły wówczas zespoły Lia FáilRoberto Delira & Kompany oraz Niburta.

Otwarcie Parku Saskiego planowano początkowo przed wakacjami roku 2013. Niestety prace przedłużały się, co zmusiło organizatorów do odwołania imprezy.

hellofolks_koniec+

W końcu, w grudniu 2013 r. Park Saski znów został otwarty dla mieszkańców Lublina. To jednak nie zakończyło problemów organizatorów – przyszłość Muszli Koncertowej stanęła bowiem pod znakiem zapytania. Niezrażeni tym miłośnicy festiwalu zwarli szyki. W ten sposób na facebooku rozpoczęła się walka o przywrócenie HelloFolks do życia. Naciski okazały się skuteczne. I nareszcie, po dwóch latach przerwy, oficjalnie możemy potwierdzić powrót Międzynarodowego Festiwalu Nowej Muzyki Folkowej HelloFolks!

Najbliższa edycja odbędzie się w dniach 9-10 sierpnia w lubelskiej Muszli Koncertowej w Parku Saskim!

Pamiętajcie zatem, by śledzić nowości pojawiające się na oficjalnym profilu imprezy i audycji oraz słuchajcie Akademickiego Radia Centrum w każdy wtorek o 19:00!