Już niebawem w Dąbrowie Górniczej odbędzie się druga część Festiwalu Kultury Słowian STADO. W dniach 25-27 września miasto wybrzmi folkowymi i folkmetalowymi dźwiękami. Jak z kolei wypadła pierwsza część imprezy? Oto krótka relacja, którą podzieliła się z nami Dominika Kozik, jedna z organizatorek:

29.08 2015 r. w Parku Śląskim – na Łące Petrycha – odbyły się koncerty w ramach Festiwalu Kultury Słowian STADO. A STADO to najlepsze folkowe kapele, niepowtarzalny klimat, dzięki któremu każdy z przybyłych mógł poczuć wskrzeszonego ducha słowiańszczyzny. Imprezę rozpoczął pokaz wojów słowiańskich połączony z krótką wykładem historycznym. W trakcie sobotniego koncertu wystąpili: GRAI, Netherfell, Zdrawica i Zawiało, dając pokaz różnorodności i piękna muzyki, sięgającej swoimi korzeniami rodzimych tradycji. Mimo zmiany terminu koncert zgromadził ok. 300 fanów muzyki folkowej i folkmetalowej. Po koncercie wszyscy goście mogli wziąć udział w biesiadzie i ognisku w Leśniczówce. Bardzo Wam dziękujemy za cudownie spędzony czas. Już nie możemy doczekać się września, w którym na naszych gości czeka jeszcze więcej atrakcji! Sława Wam!
Za udostępnienie zdjęć dziękujemy: sobie, Zdawicy, Filipowi (Bad Pixel) oraz Chors Foto:) A za wszystko inne ludziom, bez których bez wątpienia rzecz by się nie odbyła, czyli Leśniczówce Rock’n’Roll Cafe oraz Parkowi Śląskiemu. Z Wami konie kraść – jesteście najlepsi!

stado3

Źródło:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1631702443771363.1073741835.1593253490949592&type=3

Pod powyższym linkiem można odnaleźć również pełną galerię zdjęć. W imieniu organizatorów zachęcamy do przejrzenia galerii i odwiedzenia Dąbrowy pod koniec września. Na scenie zobaczymy: Rod, Runikę, Cronicę, Leśne Licho, Radogosta, Othalan, Zdrawicę, Black Velvet Band i Jar. Z pewnością będzie się działo!

stado4