Przed nami jedna z najciekawszych imprez pozwalających zapoznać się z dziedzictwem kulturowym naszych przodków. W dniach 29 – 30 sierpnia w Parku Śląskim odbędzie się Festiwal Kultury Słowian “Stado”. Druga część festiwalu będzie miała miejsce 25-26 września 2015 r.

stado2

Festiwal “Stado” to wydarzenie kulturalno-sportowe, będące odpowiedzią na rosnącą chęć poznania dawnych tradycji i kultury. Poza licznymi koncertami takich zespołów jak Jar, Rod, Leśne Licho czy Radogost, organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w licznych grach sportowych, zapoznania się z ofertą regionalnych rzemieślników oraz kosztowania klasycznych potraw.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Słowiańskiej JAWIA. Jak sami mówią: “Naszą misją jest pogłębienie świadomości społeczeństwa o kulturze, sztuce oraz tradycji, umiejscowionej w dalekiej przeszłości naszego kraju. Chcemy pobudzić wyobraźnię historyczną Polaków poprzez projekty będące realizacją motta Świat Słowian na wyciągnięcie ręki.”
Zastanawialiście się kiedyś jak żyli pradawni Słowianie? Pragniecie obserwować już dawno zapomniane style walki? Szukacie nowych smaków, które możecie zaadaptować również do własnej kuchni? Nie może was zabraknąć!

Po więcej informacji zapraszamy na stronę festiwalu: http://festiwalstado.pl/