Iron Realm Productions ma przyjemność zaprosić Państwa na koncert Folk and Doom Metal Night. 13 września na scenie krakowskiej Rotundy wystąpią: Gods Tower, Lacrima, Helroth oraz Nonamen.

Folk+and+Doom+Metal+Night+folk+and+doom+jpg

Gods Tower — białoruski anglojęzyczny zespół wykonujący muzykę doom metalową z folkowymi motywami. Założony w Homlu w 1989 roku. Założycielami zespołu byli gitarzysta Aleksandr Urakow i wokalista Władysław Nowożyłow, występujący pod pseudonimem Lesley Knife. Do 1992 roku zespół poszukiwał swojego stylu, często zmieniał członków i nazwy. W lecie 1992 roku wykrystalizował się pierwszy stały skład: Lesley Knife (wokal), Aleksandr Urakow (gitara), Jurij Siwcow (bas) i Władysław Salcewicz (perkusja). Latem 1993 roku zostało wydane demo The Eerie. Dzięki niemu zespół podpisał z moskiewskim wydawnictwem «Final Holocaust Records» kontrakt na singel i dwa albumy. Latem nakręcono klip do piosenki The Eerie, a już jesienią zjawiło się demo Canticles.
Po długim okresie nieobecności zespół reaktywował się w 2010 roku i już rok później wydana została najnowsza płyta zespołu „Steel Says Last”. W 2012 Gods Tower wystąpiło na Brutal Assault.

Lacrima – polski zespół od ponad 15 lat kultywujący styl doom metalowy, który przybrał u nich nowoczesne kształty i brzmienia. Lacrima gra metal z klawiszami, elementami żeńskich wokali, bogactwem harmonii i melodii. W swojej karierze Lacrima dzieliła scenę m.in. z Riverside, Katem czy Cemetery of Scream. Zespół powrócił niedawno z trasy po krajach nadbałtyckich.

Helroth powstał w grudniu 2012 roku z inicjatywy trójki przyjaciół, grających wcześniej razem w innym zespole. Ich muzyka łączy mocny męski wokal z ludowymi zaśpiewami, melodyczne partie fletu i skrzypiec z ciężko osadzonymi gitarami. W kwietniu bieżącego roku zespół odbył trasę koncertową ze Słoweńską formacją Avven oraz zagrał w Czechach, w Pradze i Brnie w ramach Beltinefestu.

Nonamen – zespół metalowy z Krakowa, czerpiący inspirację z różnych rodzajów muzyki: heavy, progresywy, gotyku i rocka. Zadziorny, żeński wokal, bezkompromisowe gitary, eufoniczne skrzypce oraz mocna perkusja – oto siła muzyki Nonamen. Zespół ma na koncie jedną EP „Permission”. Dzielił scenę m.in. z Blazem Bayley’em, Siddhartą, Jelonkiem i Uburen.

Bilety do nabycia od połowy sierpnia w kasie Rotundy i w Metalshopie na ul. Długiej. (17zł przedsprzedaż / 22zł w dniu koncertu)