Kolejne zespoły dołączają do FOLK METAL CRUSADE 2016

Kolejne zespoły dołączają do składu trasy „Folk Metal Crusade 2016”. Oprócz głównych  zespołów

Alkonost (RUS), SatanaKozel (RUS), Black Velvet Band (PL) zagrają również:

  • w Gdańsku, Słupsku i Berlinie – FOKLHEIM z Chile
  • w Poznaniu – M.o.s.s.a.D
  • we Wrocławiu – SVARTBY z Rosji

Terminy i miejsca:

13.10.2016 GDAŃSK – Wydział Remontowy

14.10.2016 SŁUPSK – Motor Rock Pub

15.10.2016 BERLIN – Blackland

16.10.2016 ZIELONA GÓRA – 4 Róże dla Lucienne

17.10.2016 POZNAŃ – U Bazyla

18.10.2016 WROCŁAW – Liverpool

19.10.2016 CHORZÓW – Red & Black

20.10.2016 KRAKÓW – Rotunda

21.10.2016 ŁÓDŹ – Stereo Krogs

22.10.2016 WARSZAWA – VooDoo Club

Bilety kolekcjonerskie są już do nabycia online w przedsprzedaży w cenie 15,- zł.

Bilety w dniu koncertu można zakupić w klubach w cenie 20 zł.

Informacje o dodatkowych zespołach:

 

Muzycy Folkheim po raz pierwszy spotkali się w 2003 roku, aby wziąć udział w konkursie zespołów rockowych, w którym wygrali nagrodę – “banda revelacion”. Ponieważ przyjęcie ze strony publiczności było wyjątkowo dobre, zespół podjął decyzję, aby kontynuować projekt i wziąć udział w kolejnej edycji konkursu, w której wygrali pierwszą nagrodę. W tym samym roku zaczęli nagrywać swoje pierwsze demo Touched be thy undisturbed essence.
Po długim czasie bez koncertów w 2006 roku wydali samodzielnie EP Pachakuti, która spotkała się z dobrym pzyjęciem fanów i krytyków. Zespół zaczął koncertować w Chille, prezentując swój oryginalny styl na południowoamerykańskiej scenie folk metalowej.
Po wielu latach komponowania materiału na nowe wydawnictwo w 2011 roku Chilijska wytwórnia Australis Records podjęła współpracę z zespołem, aby wydać ich muzykę profesjonalnie. Od tego czasu grupa wypuściła pod ich szyldem Mapu Ñi Tiam (2012) oraz Pachakuti “Revisited” (remastered EP 2015).

Zespół na Facebooku

 Zespół M.o.s.s.a.D (Masters of speed strength and Disorder) powstał w 2008 roku w Poznaniu. W tym samym roku wydał swoje pierwsze demo – Killer, na którym znalazły się piosenki: Killer, Falling Down i She. W 2010 roku grupa wydała na własny koszt debiutancki album – Gods of War, na którym znalazło się 7 autorskich utworów.

Zespół na Facebooku

 Svartby to zespół z St. Petersburga grający muzykę, którą można określić jako dark fantasy/folk metal. Grupa założona została w 2004 roku. Koncepcja, o którą opierają się teksty zespołu, to groteskowe baśnie o Svartby, czyli (ze szwedzkiego) “Czarnej Wiosce”, zamieszkałej przez mroczne, magiczne stwory takie jak wiedźmy, chochliki, krasnoludy. Ponieważ domniemaną lokalizacją wioski są lasy północy Europy, zespół używa angielskiego oraz szwedzkiego języka, aby nadać utworom odpowiedni klimat.
Przez 12 lat istnienia formacja wydała cztery albumy długogrające nakładem rosyjskich i niemieckich wytwórni oraz cztery EP opublikowane w internecie. Zespół regularnie koncertuje w Rosji,  dwukrotnie odwiedził też niemieckie festiwale folkmetalowe. Nie warto nawet przez chwilę zastanawiać się, czy pójść na koncert Svartby, bowiem szybka jak huragan i wesoła twórczość grupy jest naprawdę idealna do tańca, headbangingu i szalonej zabawy pod sceną, tak jak i do spożycia kilku piw.

Zespół na Facebooku

 Informacje o głównych zespołach:

 Założony przez Andreya Loseva Alkonost powstał w sierpniu 1996 roku. W styczniu 2000 roku zespół zaprezentował swój debiutancki pełnometrażowy album  Songs of the Eternal Oak, który wydany został na kasecie audio dla łotewskiej wytwórni Beverina Productions i niemieckiej Ketzer Records.W 2000 roku do grupy dołącza żeński głos Aleny Peleviny. 31 lipca 2002 Beverina Productions i Ketzer  Records wydają kompilację na płycie CD pod nazwą Alkonost. W 2004 roku zespół  wypuszcza Between the Worlds dla nowej wytwórni. W 2006 roku Metalism Records wydaje dwa albumy, Mezhmire (wersja w języku rosyjskim  Between the Worlds) oraz nowy  album Put Neproydennyi (The path we never made). Płyta otrzymuje wiele dobrych opinii i dostaje się na pierwsze miejsce listy Dark City Magazine. W 2006 roku zespół obchodził swoje dziesięciolecie, koncert jubileuszowy w jednej z najlepszych sal koncertowych zgromadził ponad 1000 osób. Po tym wydarzeniu Alkonost udał się do  Moskwy,  aby w studio Moscow Sound Records nagrać album Pesni Vechnova dřeva (rosyjska wersja albumu Songs of the Eternal Oak). Po wydaniu albumu grupa ruszyła  w długą trasę koncertową,  a po powrocie zabrała się do nagrywania Kamenova Sertse Krov (Stone Heart Blood). Jesienią 2007 roku zespół odbył europejską trasę z zespołem Arkona, a w 2008 roku muzycy odwiedzili Polskę, Słowenię, Holandię, Niemcy, Słowację, Czechy,  zagrali także na festiwalu Ragnarok w Niemczech. Na jednej scenie grali także z m.in. Korpiklaani, Tyr, Thyrfing, Månegarm, Melechesh. W 2010 roku niemiecka wytwórnia Einheit Produktionen wydała nowy album The Call of Wings. W 2012 roku miejsce wokalistki zajmuje Ksenia Pobuzhanskaya. W nowym składzie Alkonost powrócił do aktywnych występów na żywo, występując w miastach Rosji  i Ukrainy Wzięli także udział w dużych festiwalach występując obok takich zespołów jak: Carpathian Forest, Dark Funeral, Moonsorrow, Tyr, Arkona czy Bukowina. W październiku 2015 Beverina Productions wydaje ich ostatni album Tales of Wanderings.

Zespół na Facebooku

Rosyjski zespół  SatanaKozel z Petrozavodska został założony w 2003 roku przez Wasilija Kozłowa i Nickolay Kuskova. Po roku od powstania wydali debiutanckie demo. W marcu 2007 rozpoczęły się prace nad nagrywaniem pierwszego albumu nazwanego Rogatiya, w skład którego weszło 10 piosenek. Album został wydany w lecie 2008 roku przez fińską wytwórnię Varjot Productions. W 2010 grupa zaprezentowała nam drugie, pełne wydawnictwo Solntse Myortvykh (The Sun of the Dead). SatanaKozel dzielił scenę koncertową z takimi zespołami jak: GRAI, Netherfell czy Heathen Foray.Ostatnim wydawnictwem SatanaKozel jest album Север (North) z listopada 2015. Zespół odżegnuje się od wszelkich wpływów politycznych, które mogłyby mieć wpływ na ich muzykę. W swoich tekstach propagują miłość do natury, inspirują się dawnymi obrzędami, a ponad wszystko propagują pozytywne i wesołe przesłanie “Fun! – bawcie się dobrze słuchając naszych piosenek”.

Zespół na Facebooku

Black Velvet Band powstał w 2008 roku w Lublinie z inicjatywy gitarzysty akustycznego, kompozytora i autora tekstów – Marcina. Początkowo działał jako akustyczny zespół folkowy, a w 2011, za sprawą dołączenia do zespołu basu i gitary elektrycznej, przekształcił się w formację folkmetalową. BvB debiutował EPką Black Velvet Band w czerwcu 2012 roku. W grudniu 2013 roku światło dzienne ujrzała pierwsza długogrająca płyta formacji pt. Pieśni Obłąkane. W tym okresie muzykę formacji cechował posępny, tajemniczy klimat utworów, przebojowe melodie oraz zróżnicowane, damsko-męskie wokale Xymeny i Jaromira. W 2014 roku zespół przeszedł szereg zmian personalnych, BvB opuściła m.in. wieloletnia skrzypaczka i wokalistka Xymena oraz perkusista Jarek. Wraz z nowymi muzykami na pokładzie, perkusistą Zdzisławem oraz gitarzystą Peterem, zespół zaczął tworzyć materiał na drugą płytę długogrającą oraz odbył pierwszą trasę koncertową pt „Pożoga On Tour Part I”. W grudniu 2015 nakładem wytwórni Art of the Night Productions ukazał się album Pożoga, który zawierał muzykę zdecydowanie cięższą i mroczniejszą niż poprzednie dokonania grupy, kierującą zespół w stronę doom folk metalu czy epic metalu. Na albumie można było odnaleźć wielowątkowe, rozbudowane kompozycje, wsparte monumentalnymi partiami 30-osobowego chóru.

Zespół na Facebooku

News od Heart of Rock Agency