Oddział Koncertowy zaprasza na drugą edycję Oddział Koncertowy FEST-u: Folk OKFest!
Już 11 kwietnia w Rock’a Clubie Gliwice będą rozbrzmiewać dźwiękami folk metalu z Ostravy, Krakowa i Katowic. Zagrają dla Was Silent Stream of Godless Elegy, Netherfell oraz Othalan!

Bilety: 15 zł przedprzedaż / 20 zł w dniu koncertu
Do nabycia w Cafe Iglo na Rynku (wejście obok Rock’a)

Jeśli ktoś nie ma możliwości kupienia biletu osobiście, można zarezerwować przelewem i odebrać w dniu koncertu – szczegóły w wiadomości prywatnej https://www.facebook.com/vvvojtek

Wejście od godz. 17.00
17.30 – Netherfell
19.00 – Othalan
20.30 – Silent Stream Of Godless Elegy

Folk_OKFest_Gliwice

Zespoły:

SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY

Silent Stream of Godless Elegy z ogromnym impetem dołączył do grona najznamienitszych grup czeskiej sceny metalowej. Już po wydaniu debiutanckiej płyty Iron w 1996 roku słuchacze i krytycy stwierdzili, że „coś wisi w powietrzu”. Przypuszczenia okazały się trafne, gdyż już po dwóch latach Silent Stream of Godless Elegy powrócił z drugim albumem Behind the Shadows. To dzieło bezsprzecznie było kamieniem milowym w karierze grupy. Silent Stream of Godless Elegy swoją wciąż świetną formę potwierdził wydając trzeci album Themes (2000r.), który został nagrodzony czeską nagrodą GRAMMY w gatunku hard’n’heavy.

Czeska Akademia Muzyczna nagrodziła album Relic Dances nagrodą GRAMMY w kategorii najlepszy hardrockowy album roku 2004.

Silent Stream of Godless Elegy w ciągu swojej ponad dziesięcioletniej działalności zagrał na setkach imprez i festiwali, supportując takie grupy jak Anathema, The Gathering, Skyclad, Cradle Of Filth czy Korpiklaani, występował również w Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Szwajcarii.

Zamknij oczy, słuchaj uważnie i pozwól się zabrać do średniowiecznego świata pogańskiej magii, tajemnic, nimf, rusałek i szeptów starożytnych…
„Silent Stream of Godless Elegy są ukrytą perłą Folk Metalu. Najwyższy czas, aby świat odkrył tą znajomitą kapelę.” Gunnar Sauermann (Metal Hammer)

NETHERFELL

Netherfell to folk metalowy zespół z Krakowa. W swojej muzyce elementy muzyki dawnej oraz folkowej , łączy z melodic death metalem a także muzyką symfoniczną.
Początki zespołu sięgają 2008 roku. Pierwszy koncert miał miejsce w roku 2010. W następnych latach skład zespołu często się zmieniał co uniemożliwiało granie koncertów czy nagrywanie materiału. Przełom nastąpił w roku 2013 gdy zespół w składzie Ada (skrzypce, wokal), Piotrek (gitara), Mateusz (perkusja), Dawid (bas) rozpoczął nagrywanie debiutanckiego dema. W międzyczasie do zespołu dołączył Tomek (wokal) oraz Wit (dudy, tin whistle, gitara). Debiutanckie demo zespołu „Okryte zapomnieniem” ukazało się z początkiem czerwca 2013 roku.

OTHALAN

Gramy przede wszystkim folk metal, można jednak u nas odnaleźć elementy rapu i metalu symfonicznego. Nasze inspiracje czerpiemy z polskiej muzyki ludowej, muzyki dawnej, staroskandynawskiej – i nie tylko. W pełnym składzie gramy dopiero od kilku miesięcy, lecz na pewno prędko nie skończymy!

Wstęp na koncert od 16 lat, niepełnoletni muszą być pod opieką osoby dorosłej.
Po koncercie odbędzie się standardowa rockotecka, wstęp 5 zł.

Sponsor:
Marina Gliwice – Przystań motorowodna – Sklep żeglarski

Patroni medialni:
Dzisiaj w Gliwicach
Fabryka Zespołów
FolkMetal.pl
GTW Gliwice
Stacja Artystyczna RYNEK
Hydeparknews
Gitaryfikacja.

Wydarzenie na Facebooku: facebook.com
Wydarzenie na Last.fm: lastfm.pl