Percival Schuttenbach znów wyrusza w trasę koncertową! Folkowa Jesień zaczyna się od szturmu na Wrocław, a potem ma być tylko lepiej. Członkowie zespołu na swoim profilu facebookowym obiecują, że ciężko pracowali, aby na koncertach dać z siebie wszystko. Co więcej, zapowiedzieli, że wystąpią z nowymi kawałkami. Także nie namyślajcie się dwa razy, wspierajcie swojskie ciężkie granie i pokażcie folkowe rogi na koncertach! Na FOLKOWEJ JESIENI 2014 zagrają – oczywiście – Percival Schuttenbach, dobrze wszystkim znany GRAI, czyli folk metal w najlepszym wydaniu z Rosji, Litvintroll, SatanaKozel oraz Netherfell.

Folkowa Jesień 2014

KONCERTY:
WROCŁAW “OD ZMIERZCHU DO ŚWITU” 2.10.2014
KRAKÓW “ROTUNDA” 3.10.2014
ZABRZE “WIATRAK” 4.10.2014

Program:
otwarcie bram: 17.30
Netherfell: 18.15-18.45
Litvintroll: 19.00-19.40
SatanaKozel: 20.00-20.40
GRAI: 20.55-21.55
Percival Schuttenbach: 22.15-23.15

Percival Schuttenbach to zespół, który działa na scenie folk-metalowej już od lat 90-tych. Od początku swojej kariery grupa ta grała muzykę bardzo oryginalną, podążała własną ścieżką. Zespół w ciągu wielu lat swojej działalności zmieniał wykonywaną przez siebie muzykę, choć zawsze miał swój unikalny, łatwo rozpoznawalny styl. Udane eksperymenty z folkiem, klasyką i rockiem progresywnym zostały pozytywnie dostrzeżone i docenione w fachowej prasie polskiej i zagranicznej.

Grupa ma na swoim koncie pięć płyt: trzy albumy Percivala historycznego oraz dwie płyty Schuttenbacha. Nieustanna praca nad podniesieniem poziomu wykonawczego i wizerunkiem zespołu przyniosła mu wierną grupę fanów na całym świecie, m.in. w Brazylii, Rosji, Niemczech.

Zagrał u boku takich gwiazd jak Arkona, Korpiklaani czy Alestorm.
Percival współtworzył muzykę do albumu Równonoc, łączącego słowiański folk z hip-hopem, który zdobył rekordowe wyniki sprzedaży i status diamentowej płyty. Zespół brał również udział w tworzeniu muzyki do znanej na całym świecie, kultowej gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon, w której soundtracku będzie można usłyszeć zarówno dotychczasowe nagrania Percivala, jak i dźwięki specjalnie stworzone przez niego dla celów gry.

Litvintroll został założony w 2005 roku w Mińsku na Białorusi, jako zespół wykonujący tradycyjną muzykę białoruską z nowoczesnych aranżacjach i zatrudniających tradycyjnych instrumentów. W 2007 Litvintroll przekształcił się w zespół metalowy, łącząc tradycje ludowe z lat ubiegłych, gdzie historyczne instrumenty odegrały wiodącą rolę w ich muzyce.

W 2009 Litvintroll wydał album zatytułowany Rock’n’Troll. Płyta łączy szeroką gamę stylów: od rock’n’rolla do death metalu, owinięte w dźwięki tradycyjnych instrumentów. Na tym albumie, Litvintroll dodaje świeży, nowoczesny dźwięk do dawnych pieśni ludowych i dźwięk ludowej, do własnych kompozycji. Ostatni album, Czornaja Panna został wydany 15 kwietnia 2013 roku. Jest on poświęcony tragicznie zmarłemu basiscie Litvintroll, Aleh Klimchanka.

GRAI – folk metal (Rosja)
https://www.facebook.com/GRAI.folkRussia?fref=ts

SatanaKozel – folk metal (Rosja)
https://www.facebook.com/groups/91018405876/

Netherfell – to folk metalowy zespół z Krakowa. W swojej muzyce elementy muzyki dawnej oraz folkowej łączy z melodic death metalem. https://www.facebook.com/Netherfell

Portal FolkMetal.pl jest patronem medialnym trasy.