W kwietniu tego roku fani folkowych brzmień dostali dobrą wiadomość – festiwal HelloFolks! po dwóch latach nieobecności powraca na deski lubelskiej Muszli Koncertowej. Portal FolkMetal.Pl oczywiście informował o tym jako jeden z pierwszych. Z upływem czasu organizatorzy ujawniali nazwy kolejnych wykonawców, których dane nam będzie usłyszeć w tym roku. Trzeba przyznać – szykuje nam się powrót w wielkim stylu! Podczas dwu dni festiwalu na scenie pojawi się ośmiu wykonawców z całej Europy! A wszystko to zupełnie za darmo!
Tegoroczni wykonawcy podzieleni zostali na dwie grupy – sobota, 9 sierpnia to Folk Punk Day, podczas którego wystąpią polskie zespoły Molly Malone’s, Troty, Hańba oraz Białorusini z zespołu Dzieciuki. Niedziela, 10 sierpnia to Folk Metal Day, który uprzyjemnią nam muzycy zespołów Litvintroll (Białoruś), Niburta (Węgry), Tin Soncja (Тінь Сонця, Ukraina) oraz rodzimego Netherfell.

Wszystkie koncerty startują o 17:30. Koniec – bliżej nieokreślony.

Na miejscu oczywiście zakupić będzie można płyty ww. wykonawców. Zaplanowane zostały również konkursy, w których do wygrania będzie m.in. meet&greet z zespołami.

Szczegółów szukajcie na oficjalnej stronie imprezy i rzecz jasna u nas – na FolkMetal.Pl.