Już 19 października In Extremo wraca do Polski! W warszawskim klubie Progresja zaprezentują materiał z nowego albumu „Kunstraub”. Jako suport wystąpi młody, świetnie zapowiadający się zespół Sopor.

inextremoplakat

W ciągu ostatnich lat zespół In Extremo, odnoszący coraz większe sukcesy, stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych rockowych bandów w Niemczech. W 2008 roku ich przedostatni album „Sängerkrieg” otrzymał złoto. Kolejny („Sterneneisen”) znalazł się w czołówce niemieckich list przebojów i tak samo jak jego poprzednik, szybko pokrył się złotem. Szacuje się, że In Extremo sprzedał ponad milion płyt. Występował na całym świecie: w Europie, Stanach Zjednoczonych, Meksyku, Argentynie, Chile i Chinach.

Swoją muzyką tworzą wyjątkowy świat, co sprawia, że każdy ich album odznacza się na niemieckiej scenie rockowej. Bezkompromisowa twórczość tej siódemki przyczyniła się do sporej rozpoznawalności zespołu, również poza granicami ich kraju. Teksty utworów są swoistą pochwałą życia, a muzyka ukazuje praktycznie zapomniany świat dźwięków poprzez użycie historycznych instrumentów, których barwa idealnie odnajduje się w akompaniamencie tych współczesnych.

Bez wątpienia In Extremo jest najważniejszym zespołem folk metalowym na świecie. Podczas swojej trasy koncertowej po raz pierwszy zaprezentują materiał ze swojej najnowszej płyty „Kunstraub”, której premiera przewidziana jest na 27 września 2013 roku.

Szczegóły koncertu:
Klub Progresja, Warszawa
Wejście od godz. 19:00

Ceny biletów:
– 100 zł – w przedsprzedaży
– 110 zł – w dniu imprezy

Bilety dostępne w systemie Ticketpro.

Linki do wydarzenia:
facebook.com
lastfm.pl