Po sukcesie poprzedniego wspólnego projektu o nazwie „Skuggsjá” Ivar Bjørnson (Enslaved) oraz Einar Selvik (Wardruna) kontynuują współpracę, prezentując nowy projekt zatytułowany „Hugsjá”. Słowo hugsjá oznacza “widzieć przez umysł” lub “w umyśle” – i wyraża koncepcję, że umysł ma potencjał widzenia dalej niż sięga wzrok. Przeplatając tradycyjne i współczesne myśli, dźwięki i instrumenty, muzycy zapraszają słuchacza w wyrazistą podróż – odkrywającą zamierzchłą historię i tradycje norweskiego wybrzeża.

Wydanie albumu ” Hugsjá” przez norweską wytwórnię płytową By Norse Music zaplanowano na 20 kwietnia 2018 r.

 „Hugsjá” została stworzona na potrzeby Międzynarodowego Festivalu w Bergen w 2017 i podczas niego została zaprezentowana po raz pierwszy w ramach serii koncertów o nazwie „Nordvegen” („Północna droga”) – muzyka powstała z inspiracji lokalną historią i tradycjami każdego z odwiedzonych miejsc.

„Hugsjá” miała swoją światową premierę podczas koncertu otwarcia w Bergen, w hali koncertowej Grieghallen, po czym został nagrany i wydany w ramach pełnego albumu.

Podczas festiwalu Roadburn 2018 odbędzie się koncert „release party” oraz międzynarodowa premiera na żywo albumu „Hugsjá”.

Album „Hugsjá” będzie dostępny w następujących wersjach:

  • niebieska, tekturowa okładka rozkładana 2LP – limitowana do 250 egzemplarzy, dostępna wyłącznie w sklepach internetowych
  • srebrna, tekturowa okładka rozkładana 2LP – limitowana do 250 egzemplarzy, dostępna wyłącznie w sklepach internetowych
  • biała, tekturowa okładka rozkładana 2LP – limitowana do 500 egzemplarzy na całym świecie
  • czarna, tekturowa okładka rozkładana 2LP
  • płyta CD Digipack
  • wersja cyfrowa

Więcej na: http://bynorse.com/