Już 15 marca w Krakowie będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie – wspólny koncert dwóch norweskich muzyków: Ivara Bjørnsona oraz Einara Selvika. Ivar to lider słynnego metalowego zespołu Enslaved, zaś Einar jest twórcą ścieżki dźwiękowej do serial „Wikingowie” oraz liderem zespołu Wardruna. Obydwaj muzycy występowali już w Polsce – w szczególności koncerty Einara Selvika oraz Wardruny cieszą się w naszym kraju olbrzymią popularnością. Dwa występy Wardruny w listopadzie tego zostały wyprzedane na rok do przodu w kilkanaście godzin. Sam Einar występował w Krakowie w 2015 r. jako gwiazda Festiwalu Muzyki Filmowej, gdzie zaśpiewał wspólnie z orkiestrą Sinfonietta Cracovia oraz chórem Polskiego Radia:

W 2014 r. Ivara Bjørnson oraz Einar Selvik otrzymali od rządu norweskiego zlecenie, by skomponować muzykę na obchody 200-lecia uchwalenia konstytucji norweskiej. Tak powstał ich wspólny projekt Skuggsjá, który został wspaniale przyjęty przez słuchaczy. Ivar oraz Einar kontynuują cały czas współpracę pod nazwą Hugsjá. Splatając tradycyjne
i nowoczesne dźwięki oraz instrumenty, obydwaj muzycy zapraszają słuchaczy w podróż między dawną historią a współczesnością.

,Na przełomie stycznia i lutego tego roku Ivar Bjørnson i Einar Selvik wyruszą w krótką trasę po Europie w ramach której będą wykonywać na żywo muzykę nagraną w ramach projektów Skuggsjá oraz Hugsjá. Wspólnie z Ivarem i Einarem na scenie pojawią się Iver Sandøy (perkusja, drugi wokal), Håkon Vinje (klawisze) oraz Silje Solberg (skrzypce Hardanger).

Ivar oraz Einar wystąpią również w Krakowie, w klubie Studio, 2 lutego 2019 r.

10 stycznia na kanale Wardruny na Youtube pojawiło się wspólne nagranie wszystkich muzyków wykonujących utwór “Fehu” z repertuaru Wardruny:

Wywiad z Ivarem i Einarem nt. projektu Hugsjá:

www.facebook.com/IvarBjornsonEinarSelvik/videos/1661591267293009/

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1887372401348563/

Rozpiska godzinowa koncertu w Krakowie:

19.00 – otwarcie drzwi

20.00 – początek koncertu

Organizatorami koncertu są Klub Studio oraz Iron Realm Productions.

News: Iron Realm Productions