Już niedługo ukaże się nowa płyta Månegarm zatytułowana Legions of the North. Wcześniej prezentowaliśmy wam już tytułową piosenkę albumu, a tymczasem Szwedzi postanowili umieścić w sieci kolejny utwór z nadchodzącego krążka. Piosenkę zatytułowaną Sons of War możecie posłuchać poniżej.

httpv://www.youtube.com/watch?v=tsN2Xz3uSKg

Aby podgrzać nieco atmosferę oczekiwania na Legions of the North, warto podkreślić, że album dostaje bardzo pochlebne recenzje i wysokie oceny w mediach, co sprawia, że po Månegarm powinniśmy spodziewać się muzyki na najwyższym poziomie. Sam wokalista zespołu – Erik Grawsiö, opisuje Legions of the North jako melodyczną, ostrą i różnorodną płytę.

Teksty na nowym krążku w większości pokazują różne spojrzenie na wojnę i śmierć, zawarte w nordyckiej mitologii. Okładka Legions of the North, której autorem jest znany grafik – Kris Verwimp, jest zobrazowaniem głównego konceptu albumu – przedstawia ona nordycką władczynię krainy śmierci – Hel, oraz jej braci – wilka Fenrira oraz węża Jormunganda, z armią ożywionych wikińskich wojowników wyruszających na wojnę.