Z miłości do muzyki i piękna rodzimego języka w połowie 2007 roku narodziło się Leśne Licho. Szóstka zapaleńców, którym w duszy od zawsze grało coś przywołującego na myśl magiczne leśne ostępy, uroczyska i zaklęte w naturze znaki, zaczęła w blasku księżyca i pełnym słońcu spotykać się w drewnianej chacie, gdzie z niebytu poczęły wyłaniać się pierwsze utwory łączące rockowe brzmienia i folkowe melodie irlandzkie, słowiańskie, skandynawskie z tekstami inspirowanymi podaniami ludowymi, legendami i prozą fantasy.

Wiosną roku 2008 Leśne Licho udało się na pierwszy koncert. Spodobało się to zarówno jemu, jak i publiczności, więc w niedługim czasie zagościło na warszawskich scenach (Harenda, Metal Cave, No Mercy, Radio Luxemburg, Medyk), przekazując ludziom leśną energię.

Pierwsze demo nagrane w składzie: Aminae – wokal/klawisze, Szonhor – klawisze/wokal, Miki – gitara, Kumen – gitara, Młody – bas i Gipsi – perkusja, ujrzało światło dzienne w sierpniu 2009 roku.

Zespół ma na swoim koncie wiele koncertów oraz większych imprez plenerowych, między innymi Średniowieczuj w Maszewie, Dni Jakuba Wędrowycza, Międzynarodowy Turniej Smaków na Zamku w Liwie, Zlot Miłośników Folk Metalu, WOŚP, Hello Folks w Lublinie, Zlot Słowian i Wikingów w Drohiczynie, Konwent Fantasy w Głogówku, Festiwal Kultury Słowian “Stado”.

Dyskografia:
Demo – 2009
Pieśni Starego Lasu (album) – 2016
Żółte Kwiaty (album) – 2017

SŁAD ZESPOŁU:

Aktualny skład:

Mikołaj “Miki” Flis – kompozytor i gitara

Kaj Żukowski – gitara

Anna Achtelik – wokal

Grzegorz “Grzesiu” Maj – bas

Antoni Dmowski – perkusja

Oficjalna strona zespołu

Facebook