Słynna Kanadyjka, której pierwszy album pojawił się w 1985 roku, zagości w Polsce z okazji promocji swojego najnowszego albumu Lost Souls już 27 i 28 marca.

Lost Souls to syntetyczny zbiór utworów inspirowanych szeroką gamą muzycznych wpływów, w tym muzyką celtycką oraz dźwiękami Bliskiego Wschodu. Połączenie to zdaje się dowodzić trafności miana, jakim jest określana – muzyką świata (ang. world music, wykorzystującą dorobek muzyki ludowej i etnicznej).  Piosenkarka znana z zamiłowania do muzyki celtyckiej, irlandzkiej, szkockiej i hiszpańskiej, bywa często kojarzona i porównywana z Enyą.

W związku z tym, że nie jestem tylko artystką, lecz także kierownikiem całego przedsięwzięcia, mocno angażuję się w planowanie tras koncertowych. Dlatego też nie jestem w stanie koncertować tak często, jak inni artyści. Mam jednak nadzieję, że w ramach tej trasy wystąpimy w jak największej ilości miejsc, ponieważ dzielenie się muzyką na żywo jest jednym z najprzyjemniejszych etapów twórczego cyklu”.

Na scenie towarzyszyć jej będzie zespół muzyków:  Brian Hughes (gitara, ud, celtyckie buzuki) Caroline Lavelle (wiolonczela), Hugh Marsh (skrzypce), Dudley Philips (kontrabas) oraz Robert Brian (perkusja), więc wszyscy folkowcy powinni wyjść z koncertu usatysfakcjonowani.

Bilety na koncert w Krakowie wyprzedano, natomiast nadal dostępne są miejsca do Zabrzańskiego Domu Muzyki i Tańca.

28 marca 2019 – Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu
Bilety (miejsca siedzące): od 150 PLN do znalezienia na:
ticketclub
eventim
ebilet

Jeśli nie jesteście osłuchani z jej twórczością, zajrzyjcie, moim skromnym zdaniem warto:
The Mystic’s Dream

Przygotowano na podstawie materiałów przesłanych przez Klub Stodoła