9 grudnia 2011 roku w ramach XXI Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe” po raz dziewiętnasty odbędzie się konkurs dla młodych zespołów folkowych “Scena Otwarta“. Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkie zespoły inspirujące się tradycyjna muzyką Polski i świata.

Celem tego konkursu jest stworzenie szansy zaistnienia przed szerszą publicznością młodym i debiutującym zespołom folkowym. Dobre zespoły zostają zauważone i docenione, nie tylko przez publiczność, ale i wydawców płyt i organizatorów innych festiwali.

Jaki zespół jest dobry? Kryteria oceny, jakimi posługują się jurorzy przy wyborze najlepszego zespołu, nie są szczegółowo sprecyzowane. Ważna jest oryginalność i wartość repertuaru oraz stopień, w jakim jego opracowanie odbiega od dotychczasowych wzorów i schematów.

W jury zasiadają co roku muzycy, dziennikarze oraz naukowcy, na co dzień zajmujący się kulturą tradycyjną. Na przestrzeni ostatnich osiemnastu lat na „Scenie Otwartej” swoje pierwsze nagrody i wyróżnienia zdobywały takie zespoły jak Żywiołak, Kapela ze Wsi Warszawa, Czeremszyna, Matragona, Lautari, Gadająca Tykwa, Balkan Sevdah, Jar, Rzepczyno Folk Band, Percival Schuttenbach, OVO czy Stara Lipa.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Festiwalu:

www.mikolajki.folk.pl

Wszelkie informacje można uzyskać pod adresami mailowymi: bracha.stefan@gmail.com oraz mikolaje@poczta.umcs.lublin.pl

Po zapoznaniu się z regulaminem zgłoszenie należy wysłać do 27 listopada 2011 listem zwykłym lub poleconym na adres:
ORKIESTRA ŚW. MIKOŁAJA,
ACK UMCS “CHATKA ŻAKA”,
ul. Radziszewskiego 16,
20-031 LUBLIN

1 grudnia na stronie internetowej zostanie opublikowana lista zespołów zakwalifikowanych do konkursu. Zostaną one również poinformowane drogą mailową.