7 grudnia 2012 roku w ramach Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe” po raz dwudziesty odbędzie się konkurs dla młodych zespołów folkowych “Scena Otwarta”. Zapraszamy do wzięcia udziału wszystkie zespoły inspirujące się tradycyjna muzyką Polski i świata.

Celem tego konkursu jest stworzenie szansy zaistnienia przed szerszą publicznością młodym i debiutującym zespołom folkowym. Dobre zespoły zostają zauważone i docenione, nie tylko przez publiczność, ale i wydawców płyt i organizatorów innych festiwali.

Jaki zespół jest dobry? Kryteria oceny, jakimi posługują się jurorzy przy wyborze najlepszego zespołu, nie są szczegółowo sprecyzowane. Ważna jest oryginalność i wartość repertuaru oraz stopień, w jakim jego opracowanie odbiega od dotychczasowych wzorów i schematów.

W jury zasiadają co roku muzycy, dziennikarze oraz naukowcy, na co dzień zajmujący się kulturą tradycyjną. Na przestrzeni ostatnich osiemnastu lat na „Scenie Otwartej” swoje pierwsze nagrody i wyróżnienia zdobywały takie zespoły jak: Żywiołak, Kapela ze Wsi Warszawa, Czeremszyna, Matragona, Lautari, Gadająca Tykwa, Balkan Sevdah, Jar, Rzepczyno Folk Band, Percival Schuttenbach, OVO, Się Gra, Psio Crew, Burdon, Chłopcy kontra Basia, Folknery czy Stara Lipa.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Festiwalu:
www.mikolajki.folk.pl

Wszelkie informacje można uzyskać pod adresami mailowymi: bracha.stefan@gmail.com oraz mikolaje@poczta.umcs.lublin.pl

Po zapoznaniu się z regulaminem, zgłoszenie należy wysłać do dnia 20 listopada 2012 roku mailem (mikolaje@poczta.umcs.lublin.pl) lub listem zwykłym lub poleconym na adres:

ORKIESTRA ŚW. MIKOŁAJA,
ACK UMCS “CHATKA ŻAKA”,
ul. Radziszewskiego 16,
20-031 LUBLIN

27 listopada 2012 roku na stronie internetowej zostanie opublikowana lista zespołów zakwalifikowanych do konkursu. Zostaną one również poinformowane drogą mailową.

Mikołajki Folkowe 2012 plakat