Macie już plany na lany poniedziałek? Nie warto ryzykować przeziębienia i biegać po dworze z pistoletami na wodę –  zdecydowanie lepiej wybrać się na koncert do Szczecina. 6. kwietnia w Rocker Club wystąpi Negură Bunget z gościnnym udziałem Grimegod, Rockasty i Valkenrag.

10325764_950756558269411_2573699305243516384_n

Negură Bunget to rumuński zespół folk black metalowy, który powstał w 1995 roku. Sam określa się jako przedstawiciela transylvanian black metalu. W tekstach i estetyce Negură nawiązuje do ludowej mitologii rumuńskiej i surowej transylwańskiej przyrody. Oprócz mocnych gitarowych brzmień i growlu na koncercie będzie można usłyszeć etniczne bębny, czysty śpiew, a także rozmaite instrumenty dęte. Zespół wypuścił w sumie siedem pełnych albumów i kilka EPek – ostatnie wydawnictwo Tău ukazało się w zeszłym roku.
http://www.negurabunget.com/index.htm
https://www.facebook.com/negurabunget

 

 

Grimegod – założony w 1991 r. rumuński zespół doom metalowy, który wydał w sumie cztery płyty – ostatnia to Wrong Roads (2011). Artyści uważani są za pionierów doom death metalu w swoim kraju. Grimegod długo borykał się z problemami ze składem. W obecnym line-upie wokalistą jest Kati Tibor, śpiewający również w Negură Bunget.
https://www.facebook.com/grimegodofficial

 

Rockasta – założona w 2011 roku przez Przemysława Nowaka, szczecińskiego akordeonistę i saksofonistę, który wsparł brzmienie swojego instrumentu mocnymi hardrockowymi brzmieniami. ROCKASTA to zespół instrumentalny, grający własne kompozycje oraz klasykę. Ich muzyka przedstawia niestandardowe i mało spotykane połączenie akordeonu, jako instrumentu wiodącego, z muzyką hardrockową i metalową. Grupa pokazuje, że akordeon nie jest tylko instrumentem biesiadnym czy folkowym, ale znakomicie odnajduje się w różnych stylach muzycznych – również jako instrument prowadzący w ciężkich brzmieniach.
https://www.facebook.com/rockasta?fref=ts

 

Projekt muzyczny Valkenrag powstał w 2006 roku w Tomaszowie Mazoweckim. Tematyka kompozycji zgodnie z pierwotnym założeniem powiązana była ze Słowianami i mitologią nordycką. Swój wizerunek stylizują na klimaty viking metalowe, grają muzykę inspirowaną zespołem Amon Amarth. Rok 2015 zapowiada szereg koncertów tej grupy oraz wydanie nowej płyty Twilight of Blood and Flesh.
https://www.facebook.com/ValkenragBand?fref=ts

 

Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/839364969457253/

Bilety w cenie 30/40 zł do nabycia w klubie “Traper Tour” przy ul. Kopernika 3-5, lok. 107, sklepie Bunkier, Rocker Club Szczecin oraz przez Ticketpro i bilety.fm (na zamku) – https://www.facebook.com/bilety.fm
Organizator: Heart Of Rock Agency