26 czerwca w toruńskim klubie MocArt odbędzie się koncert pod szyldem Night of the Gods. Będzie to występ z udziałem dwóch kapel – litewskiego Juodvarnis (pagan metal) oraz polskiej Morhany.

Litwini odwiedzą Polskę w drodze do Czech i będzie to ich pierwsza wizyta w naszym kraju. U siebie są już grupą dość rozpoznawalną – od początku swego istnienia w roku 2011 grają na znanych festiwalach, między innymi Kilkim Žaibu czy Mėnuo Juodaragis. Wygrali również ostatnie Wacken Metal Battle – Lithuania i uzyskali prawo gry na Wacken Open Air. Folkmetalową Morhanę mieszkańcy Torunia i okolic z pewnością kojarzą z ubiegłorocznego występu, wraz z kapelami: Alestorm, Radogost oraz Grai.

Więcej informacji można znaleźć na stronie wydarzenia na Facebooku. Portal FolkMetal.pl jest patronem medialnym imprezy.

Data: 26.06.2014
Godzina: 19:00
Miejsce: Klub Muzyczny Mocart (ul. Ducha Św. 6, Toruń)
Bilety: 15 zł

Juodvarnis

O autorze

Redaktor, Fotograf
Google+

Urodzony w 1990 roku w Warszawie. Folk metalem interesuję się odkąd poszedłem na pierwszy koncert grupy Morhana. Koncentruję się głównie na polskich i skandynawskich przedstawicielach gatunku, ale jestem otwarty na wszelkie kierunki. Od kwietnia 2012 roku jestem redaktorem FolkMetal.pl, gdzie staram się pisać o wszystkim, co dzieje się na rodzimej scenie folkmetalowej. Jestem także menadżerem zespołu Morhana od stycznia 2013 roku.