To już 3 raz, kiedy w Lublinie, 21 czerwca odbędzie się impreza pod szyldem Noc Kupały w Mieście Kozła. Idea zapoczątkowana została niewinnie, poprzez występ gospodarzy, lubelskiej formacji Black Velvet Band na evencie sobótkowym w Muzeum Wsi Lubelskiej w 2011 roku. Rok później już, formacja wraz z zespołami Prorok oraz Miatlica obchodziła Noc Kupały w klubie Graffiti, który gościć będzie folkowców również i w tym roku.

Tym razem zagrają:

ROBERTO DELIRA & KOMPANY

Formacja dowodzona przez charyzmatycznego Roberta “Delirę” Jaworskiego, znanego chociażby z formacji Żywiołak. RD&K to niczym nieposkromiona energia, żywioł w czystej postaci, punk rock na lirę korbową, gęślicę gdańską, lutnię, skrzypce i bębny. Zespół nieobliczalny, zarówno na scenie jak i na nagraniach – coś, obok czego przejść nie da się obojętnie. Jedyny żyjący dowód na to, że punk istniał zanim wynaleziono elektryczność.

BLACK VELVET BAND
Zespół założony w 2008 roku, gospodarze imprezy. Utwory BvB to zaginiony śpiewnik, świadectwo obłąkania naszych pradziadów i praojców, jedyne zachowane utwory które niegdyś śpiewali łotry i nikczemnicy, straceńcy i samobójcy, nałożnice i dziewki lekkich obyczajów. To właśnie tu ostry riff gitarowy wtóruje świdrującym skrzypcom a podchmielony męski wokal staje w szranki z kuszącym i hipnotycznym żeńskim śpiewem, tylko z pozoru niewinnym. Kto raz widział na żywo, ten wie. Ten wie.

BELEGOST
Jeszcze świeży, ogniście gorący, pierwszy w pełni folkmetalowy zespół z Lublina, czerpiący z bogatej tradycji muzyki trolli, dybuków i innych leśnych zmór. Jeśli wielbicie Korpiklaani i przepadacie za Ensiferum, to Belegost zadowoli Was bez dwóch zdań.

Szczegóły:
21 Czerwca 2013
PIĄTEK
klub GRAFFITI
ul. Piłsudskiego 13
bilety: 15 zł przedsprzedaż / 20 zł w dniu koncertu