22 czerwca, kilka godzin po letnim przesileniu, które Słowianie obchodzili (i wciąż obchodzą) jako Noc Kupały, w lubelskim klubie Graffiti odbędzie się koncert związany tematycznie z tym ważnym świętem. W programie występy białoruskiej Miatlicy oraz polskich zespołów – Black Velvet Band i Prorok, a także “słowiańskie afterparty”. Jak piszą organizatorzy:

W czasach, kiedy wydaje się, że pogańskie tradycje już na zawsze zostały wyparte z naszej kultury, Klub Graffiti oraz przedstawiciele  młodych kapel z kręgu folk/ethno/rockowych udowadniają, że tradycja żyje, ma się dobrze i nie została zapomniana.

Cena biletu to zaledwie 10 zł, a impreza rozpoczyna się o 19. Poniżej krótka charakterystyka występujących zespołów zaczerpnięta ze strony wydarzenia na FB.

MIATLICA (Białoruś)
Białoruska formacja wykorzystująca w swojej muzyce słowiańskie brzmienia i utwory charakterystyczne dla regionu z którego pochodzą. Nietypowe aranżacje na nietypowe instrumenty, piękne wokale i ludowa energia – ten zespół trzeba zobaczyć !!

PROROK (Polska)
Jeśli ktoś kiedyś zastanawiał się jak brzmiałaby refleksyjna poezja ubrana w mocną gitarę i gotyckie brzmienia, to Prorok jest idealną odpowiedzią na owe dywagacje. Melodyjność, ostre riffy, klimatyczne klawiszowe tła i panujący nad wszystkim swobodny, kobiecy wokal na pewno nie dadzą przejść Wam obojętnie obok Proroka !

BLACK VELVET BAND (Polska)
Heavy folkowa formacja z Lublina, która w udany sposób stara się łączyć nowe ze starym. Charakterystyczne, gęste brzmienie kapeli, wzbogacane nietuzinkową melodyką skrzypiec oraz wielokolorową mozaiką tworzoną przez damsko-męski wokal to główne atuty BvB.

KLUB GRAFFITI
ul. Piłsudskiego 13
Lublin2
22.06.2012 (Piątek)
Start: 19:00
Bilet: 10 ZŁ