Muzycy rosyjskiego zespołu Kalevala zakończyli pracę nad swoim czwartym albumem. Płyta Łuna i Grosz (Луна и Грош) będzie mieć swoją premierę 23 marca w moskiewskim klubie Rock House.

Natomiast dziś, 3.03, muzycy szerokiemu gronu słuchaczy udostępnili do odsłuchania pierwszy utwór z nadchodzącej płyty pt. Gdie twoja noczewała pieczal (Где Твоя Ночевала Печаль):

http://youtu.be/5p5akGxVdsY

Podczas prezentacji płyty muzycy zamierzają zagrać 3-godzinny koncert, na którym fani będą mogli usłyszeć prawie wszystkie utwory z najnowszego wydawnictwa oraz wszystkie najpopularniejsze kawałki. Będzie to historyczny występ dla zespołu, ponieważ zostanie w całości zarejestrowany i wydany później na DVD. Do udziału w koncercie zaproszeni zostali liczni goście, których personaliów jeszcze nie podano.

Łuna i Grosz, jak mówią sami muzycy, jest „sumą gigantycznej pracy, wykonanej przez bez mała dwa lata”. Nowa płyta, jak i poprzednie, będzie, zgodnie z ich słowami, bardzo melodyjna, ale przy tym ma mieć mocniejsze i bardziej profesjonalne brzmienie, co jest zasługą duńskiego operatora dźwięku Tommy’ego Hansena. Na płycie usłyszymy także muzyków innych zespołów, którzy postanowili wspomóc Kalevalę.