Niemieccy folk metalowcy z zespołu Suidakra ogłosili oficjalną datę wydania nowego krążka. Płyta Eternal Defiance ukaże się 24 maja nakładem niemieckiej wytwórni AFM Records. Trailer nadchodzącego wydawnictwa został upubliczniony niespełna półtora miesiąca temu, 24 stycznia:

Muzycy zakończyli również pracę nad nowym teledyskiem. Jego producentem został David Thelen, który wcześniej pomógł im zrealizować teledyski do utworów Balor oraz Dowth 2059.

Ukończona jest również okładka nowego wydawnictwa. Jej autorem jest znany belgijski grafik Kris Verwimp, autor kilku poprzednich okładek albumów Suidakry. Ma ona zostać wkrótce opublikowana.

Oprócz tego muzycy przygotowują się do odbycia trasy koncertowej po Europie. Na ten moment nie wiadomo, czy będzie nam dane usłyszeć ich w Polsce. Na pewno natomiast zawitają na festiwale Metal Inferno 6 kwietnia w Paderborn, Nord Open Air 27 lipca w Essen i na festiwal Metal Crowd, który odbędzie się w dniach 24-25.08. w białoruskiej Rzeczycy.

Pod koniec kwietnia ma zostać uruchomiony ponownie sklep internetowy zespołu, w którym będzie możliwość zamówienia nowego albumu w standardowej i specjalnej edycji.