tin_logo

Twórcy kozackiego rocka – zespół Tiń Soncja (Тінь Сонця) powracają z czwartym w swej historii, oficjalnym długograjem. Płyta Hrim w kowal’ni boha (Грім в ковальні бога) ukaże się już w lutym przyszłego roku. Tym razem będzie to płyta konceptualna, poświęcona w całości tradycjom ukraińskiego rycerstwa – od czasów Rusi Kijowskiej do dnia dzisiejszego.

tin_soncja_cover

Muzycy powzięli decyzję o tytułowaniu swych albumów fragmentami utworów na nich zapisanych. Tym razem fragment ów pochodzi ze znanej (kultowej zgodnie ze słowami ich samych) ukraińskiej pieśni Mecz Areja (Меч Арея) skomponowanej przez niejakiego Wasyla Lutego (Żywosyła) (Василя Лютого (Живосила)), która w ostatnim czasie doczekała się wielu różnych aranżacji. Nadszedł zatem najwyższy czas, by i Tiń Soncja (Тінь Сонця), na swój sposób, zaintonował pieśń o gromie w kuźni bogaSerhij Wasyluk (Сергій Василюк), lider zespołu, tak tłumaczy wybór fragmentu akurat tego utworu na tytuł albumu: Widząc całą tę niesprawiedliwość i krzywdę, które rodzą się na świecie, sam Wszechmogący wzywa nas wszystkich do walki i każdemu wykuwa zbroję!

tin_soncja_band_1

15 lutego, we Lwowie, rozpocznie się ukraińska trasa koncertowa zespołu promująca nową płytę. Zakończy się wielkim koncertem w Kijowie. O koncertach w Polsce jak na razie cisza.

Tymczasem, coby umilić sobie czekanie, możecie posłuchać dwu udostępnionych do tej pory utworów z nowej płyty: