Thy Worshiper, zespół naszych emigrantów z Wrocławia, wraca z nowym albumem. Płyta Czarna dzika czerwień ma ukazać się już wkrótce.

Od wydania ostatniego albumu studyjnego zespołu minęło już 8 lat. W 2011 r. muzycy wrócili z nowym demo Opowieść jednej nocy, na którym mieliśmy okazję posłuchać nowego, bardziej lirycznego, w dużej mierze akustycznego i przede wszystkim silniej zakorzenionego w słowiańskich tradycjach stylu zespołu. Jednak charakterystyczna dla black metalu, z tradycji którego przecie muzycy wyrastają, atmosfera tajemnicy i mroku nie znikła. Przeciwnie – uległa znacznemu pogłębieniu.

Nagrywanie płyty Czarna dzika czerwień muzycy ukończyli w ostatni poniedziałek, 11 marca. Pracowali w dublińskim Westland Studios, w którym wcześniej nagrywali m.in. Massive Attack, Thin Lizzy, U2 czy Placebo. Teraz przyszedł czas na zmiksowanie materiału. Zgodnie ze słowami muzyków powinno to zająć ok. 4. tygodni, po czym płyta będzie gotowa. Na ten moment brak dalszych szczegółów. Znane są tytuły trzech utworów: Piach, Żniwa, Deszcz oraz wiadomo, że zespół wystąpi w sobotę 13 lipca na tegorocznym festiwalu Castle Party na Zamku w Bolkowie.