TrollfesT obchodzi w tym roku swoje 10. urodziny i z tej okazji szykuje nowe wydawnictwo. Nie będzie to jednak zwykła płyta. Twórcy „true norwegian balkan metalu” postanowili sprezentować swoim fanom tzw. płytę obrazkową (ang. picture disc), czyli płytę winylową z nadrukowaną grafiką. Nowy album zatytułowany A Decade Of Drekkadence zawierać będzie 16 utworów, na które składać się będą jeden zupełnie nowy kawałek, trzy covery (w tym Toma Waitsa i… Britney Spears), dwa „b-side’y” oraz niepublikowane wcześniej demo zespołu z 2004 r. Oprócz powyższych, będziemy mieli okazję usłyszeć nagrane na nowo akustyczne wersje trzech najpopularniejszych kompozycji zespołu, które po raz pierwszy zostały zaprezentowane na specjalnym akustycznym koncercie podczas Metalcamp 2012.

Płyty dostępne będą wyłącznie poprzez oficjalny sklep zespołu, a każdy egzemplarz będzie ręcznie numerowany i oznakowany. Do każdego z nich zostanie dołączony adres e-mail, pod którym będzie można zamówić wszystkie nagrania w wersji mp3.

W dniu dzisiejszym zespół zaprezentował oprawę graficzną nadchodzącego albumu. Jej autorami są szwedzki rysownik Jonas Darnell oraz designer Terje Johnsen, którzy współpracują z zespołem od dłuższego czasu. Jonas Darnell jest twórcą Iron Duck, czyli żelaznej kaczki znanej z wydanego w 2008 r. albumu Villanden.

W pierwszym tygodniu marca na oficjalnym kanale zespołu na YouTubie ma zostać opublikowany cover utworu Toma Waitsa God’s Away on Business, który będzie stanowić część nowego wydawnictwa. Miłośnicy twórczości szwedzkich trolli będą mogli pobrać ten utwór w wersji mp3 natychmiast po złożeniu zamówienia na płytę.

Płyta ma ukazać się na koniec marca, tuż przed rozpoczęciem trasy Paganfest America, w którą muzycy wybierają się wraz z twórcami zespołów Ensiferum, Týr, Heidevolk i Helsott.

Spis utworów:

Strona A:

1. På Beruselsens Vinger (nowy utwór)
2. Gods Away On Business (cover Toma Waitsa)
3. Toxic (cover Britney Spears)
4. Drekkadag (cover Drekkameratene)
5. Selvforherligende Vås (B-side z płyty En Kvest For Den Hellige Gral)
6. Drekkaekspedisjon (B-side z płyty Brumlebassen)

Strona B:

1. TrollfesT (På Veg Til Vorspiel) (Demo 2004)
2. Drekka Konkurransen! (Demo 2004)
3. Drekka Mer!!! (Demo 2004)
4. …Skogsfest… (Demo 2004)
5. Nachspiel In Ein Baum (Demo 2004)
6. Heimferd (Demo 2004)
7. Brakebein (wersja akustyczna)
8. Rundt Bålet (wersja akustyczna)
9. Karve (wersja akustyczna)
10. Gitarharding bromleskandinav (utwór z teasera płyty Brumlebassen)