Rosyjski WelicoRuss, wykonujący symfoniczny black metal z licznymi elementami etnicznymi zakończył pracę nad swoim trzecim LP. Płyta Аз Есмь (Az Jesm’) ukaże się 30 czerwca, dzięki wysiłkom samych muzyków. Płyta zawierać będzie 12 zupełnie nowych utworów. Jednym z nich jest kawałek Sons of the North, opublikowany po raz pierwszy w koncertowym wykonaniu w lipcu minionego roku. My jednak przedstawiamy poniżej teledysk do tego utworu wyreżyserowany przez wokalistę zespołu Aleksieja “WelicoRussa” Boganowa (Алексея “WelicoRuss” Боганова), nakręcony z pomocą pracowników nowosybirskiego studia EYE cinema:

Znana jest również okładka nowego wydawnictwa. Jej autorem jest niejaki Alex z rosyjskiej pracowni graficznej Mayhem Project Studio. Zgodnie ze słowami samych muzyków, okładka jest esencją tego, co chcieli osiągnąć na nowej płycie. Dodatkowe grafiki wykonała stylistka zespołu Anastasija Kriger (Анастасия Кригер).

Jeśli powyższy kawałek Was nie przekonuje, przekonajcie się sami, jak dokładnie brzmi muzyka WelicoRuss, wchodząc na oficjalny profil zespołu w serwisie BandCamp, z którego to od wczoraj można bezpłatnie pobrać niemal wszystkie dotychczasowe wydawnictwa zespołu.

Anglojęzyczna tracklista płyty Аз Есмь (Az Jesm’):

1. Intro
2. Az Esm’
3. Voice of the Millennium
4. Sons of the North
5. Woloshba
6. Fires of our Native Land
7. Bridge of Hope
8. Dolmen
9. Kharnha
10. Fragments of Forgotten Dreams
11. Outsider
12. Az Esm’ – Epilogue