Scena folkmetalowa w stolicy od pewnego czasu rozwija się coraz szybciej. Warszawskie kapele pojawiają się na większej niż kiedyś liczbie wyjazdowych koncertów, nagrywają teledyski, a wreszcie wydają nowe płyty.

Wataha EP

27 września światło dzienne ujrzał album EP grupy Helroth, zatytułowany Wataha. Jest to pierwsze wydawnictwo warszawskiej formacji, które zostało nagrane na krążek. Znajduje się na nim pięć utworów, trwających łącznie ponad 24 minuty. Materiał zarejestrowano w Woodhouse Studio oraz w Mandragora Studio. Fani odnajdą na płycie silne metalowe granie, przeplecione brzmieniem fletu i skrzypiec, a całości dopełni mocny, męski wokal oraz żeńskie chóry.

Utwory:
1. Prząśniczka (05:33)
2. 972 (04:04)
3. Silitian Tale (05:02)
4. Karczma Rzym (03:43)
5. Wataha (05:54)

Morhana logo violet archives

Innym krążkiem, który pojawił się w ostatnim czasie, jest kompilacja dwóch dem grupy Morhana. Fani mogą znaleźć na niej cztery utwory nagrane w latach 2008 i 2009 w Scud Studio, które nigdy wcześniej nie zostały wydane w formie płyty. Kompilację zdecydowano się wydać z okazji październikowych i listopadowych koncertów, w których grupa bierze udział. Utwory na płycie reprezentują dobry, szybki folk metal, w którym nie brakuje licznych partii fletu i skrzypiec. Znakomite połączenie tworzą także dwa wokale – męski gardłowy oraz delikatny żeński. Portal FolkMetal.pl objął patronat medialny nad kompilacją Morhany.

Utwory:
1. Rock’n’Troll (02:09)
2. Morhana (05:06)
3. The Traveller (07:06)
4. Plinn (05:06)

O autorze

Redaktor, Fotograf
Google+

Urodzony w 1990 roku w Warszawie. Folk metalem interesuję się odkąd poszedłem na pierwszy koncert grupy Morhana. Koncentruję się głównie na polskich i skandynawskich przedstawicielach gatunku, ale jestem otwarty na wszelkie kierunki. Od kwietnia 2012 roku jestem redaktorem FolkMetal.pl, gdzie staram się pisać o wszystkim, co dzieje się na rodzimej scenie folkmetalowej. Jestem także menadżerem zespołu Morhana od stycznia 2013 roku.