equilibrium_logo_1

Dokładnie za miesiąc, 6 czerwca, ukaże się czwarty już album w dorobku bawarskiego zespołu EquilibriumErdentempel, bo tak zatytułowane będzie to wydawnictwo, uraczy nas 12 nowymi, bardzo zróżnicowanymi kawałkami (wybrańcy, którzy zamówią limitowaną wersję, usłyszeć będą mogli też jeden utwór bonusowy), nad którymi muzycy, szczególnie lider René Berthiaume, pracowali przez ostatnie 4 lata. W efekcie powstała płyta bardzo osobista i emocjonalna, która odwołuje się przede wszystkim do korzeni zespołu, ale i nie odrzuca dorobku pozostałych dwu krążków.

erdentempel

Do tej pory zespół, ujawniając szczegóły nowego wydawnictwa, podzielił się z fanami m.in. dwoma teaserami. Przyszedł nareszcie czas na ujawnienie pierwszego pełnoprawnego singla z płyty ErdentempelOto przed Wami kawałek pt. Karawane – piosenka o jedności, wspólnym punkcie widzenia oraz o nadziei, jak rzekł wspomniany powyżej René Berthiaume:

Niestety na tym kończą się dobre wieści z obozu Equilibrium. 30 marca opublikowane zostały oficjalne oświadczenia basistki zespołu Sandry van Eldik oraz jej brata, gitarzysty Andreasa Völkla. Oboje są współzałożycielami kapeli i oboje w tym momencie postanowili się z nią rozstać. Poniżej publikujemy pełną treść obu oświadczeń.

Sandra van Eldik:

equilibrium_sandra

Drodzy przyjaciele, rodzino, cała ekipo oraz fani! Dziś jest ten dzień; dla mnie epoka pod nazwą Equilibrium dobiegła końca. Mój brat Andi i ja postanowiliśmy opuścić zespół. Przez ostatnie 13 lat wiele się nauczyłam, mam za sobą wiele upadków i wzlotów i poznałam mnóstwo ludzi, którzy ubogacili moje życie na różne sposoby lub dali mi możliwość rozwoju i nauki. Chciałabym podziękować wam wszystkim za energię, którąście mi dali, za radosne chwile, za odzew i wsparcie. Zachowam to wszystko w moim sercu po kres. René, Robse, Hati i cała ekipo – dziękuję i życzę wam wszystkiego najlepszego! Nadszedł czas, bym wstąpiła na nowe ścieżki i znalazła nowe wyzwania. Dlatego też koniecznym jest porzucenie tego, co było i znalezienie czegoś nowego. Dzięki wam wszystkim!

Andreas Völkl:

equilibrium_andreas

Droga rodzino, przyjaciele, fani, ekipo, chciałbym poinformować was o mojej decyzji – moja siostra Sandra i ja opuszczamy Equilibrium. Z wami wszystkimi, przez ponad dekadę, przeżywałem najpiękniejsze koncerty i trasy – ekscytujący czas, o którym nie chcę zapominać. Radość i smutek, zmiany różnego rodzaju, zawsze coś się działo.
René, Robse, Hati i cała ekipo – dziękuję za świetny czas. Życzę wam wszystkiego najlepszego, dajcie czadu!
Każdy koniec jest i początkiem. Pojawi się nowy zespół, w którym trwać będę, muzycznie i na scenie, z wami.
Pozdrawiam.

Dzień później swoje odpowiedzi opublikowali pozostali muzycy Equilibrium.

Robert “Robse” Dahn:

Po tych wszystkich latach wspaniałych tras i świetnych, intensywnych koncertowych przygód poczułem się głęboko zraniony, słysząc, że moi kumple odchodzą tak nagle i niespodziewanie. Nim będę mógł to jakkolwiek skomentować, muszę najpierw przetrawić pierwszy szok.

Tuval “Hati” Refaeli:

Ostatni weekend był pełen znaków zapytania i mieszanych uczuć. Equilibrium ucierpiało, ale jest i istnieć będzie!
Sandrze i Andiemu chciałbym życzyć wszystkiego najlepszego w ich przyszłych wysiłkach. Praca z wami była dla mnie przyjemnością, wieleśmy wspólnie przeżyli. Będę za wami tęsknić…
Zapewniam, że René, Robse i ja będziemy kontynuować przygodę pod nazwą Equilibrium i w przyszłość spoglądamy bez niepokoju i pełni nadziei.

René Berthiaume:

Wiele lat minęło od dnia, kiedyśmy wspólnie z Sandrą i Andim zakładali ten zespół. Nadal doskonale pamiętam nasze pierwsze sesje, podczas których graliśmy kawałki Metalliki. Jestem im winien wielkie podziękowania, ponieważ pomogli mi zbudować ten zespół i zawsze stali przy moim boku. Byłem tym bardziej zaskoczony ich oświadczeniami o opuszczeniu zespołu. Ale znam Sandrę i Andiego i rozumiem, że chcą skoncentrować się na innych rzeczach w swoim życiu. Odchodzą z zespołu, ale nie odchodzą z naszego życia. I oczywiście nadal pozostaniemy przyjaciółmi!
Moje uczucia w tej chwili są ambiwalentne – z jednej strony ubolewam nad odejściem Sandry i Andiego, z drugiej natomiast – już za chwilę pojawi się nasz nowy, czadowy album, a wraz z nim nowe koncerty. Jestem typem człowieka, który zawsze patrzy w przyszłość, dlatego też będziemy intensywnie poszukiwać dwójki muzyków, którzy będą idealnie pasować do zespołu i wspólnie z nami wykonają dalsze kroki.
Coby uspokoić niepokój fanów – Equilibrium będzie nadal istnieć i nie zmieni się jego linia muzyczna.

Podsumowując – nie ma co płakać! Lepiej odwiedzić oficjalny sklep Nuclear Blast i zamówić płytę Erdentempel w którymś z dostępnych formatów. Przypominamy – europejska premiera nowego krążka już za miesiąc – 6 czerwca 2014 r.!