metsatoll_logo_1

Już 7 marca będziemy mogli posłuchać nowej płyty Estończyków z Metsatöll. Album Karjajuht, o który się rozchodzi, będzie już szóstym długograjem w ich dorobku i zostanie wydany nakładem fińskiej wytwórni Spinefarm Records.

metsatoll_cover

Jak twierdzą sami muzycy, podczas nagrywania tej płyty zastosowali zupełnie nowe podejście do folku jako takiego oraz do samego folk metaluŚrednie oraz powolne, epickie tempa znane z poprzednich albumów stają się przeszłością. Nowe kawałki są energetyczne, melodyjne i uwodzicielskie. Nie oznacza to oczywiście, że zrezygnowano z tradycyjnego instrumentarium.

Płyta nagrywana była we wrześniu oraz październiku minionego roku w tallińskim RoundSound Studios. Miksami zajęli się Keijo Koppel oraz perkusista zespołu Marko Atso. Produkcją natomiast zajął się fiński producent Samuel Ruotsalainen we współpracy z samymi muzykami.

Autorem okładki jest znany estoński malarz Jüri Arrak, którego prace wykorzystywane były także na poprzednich dwu albumach grupy. Tym razem jednakk, stworzył on malunki specjalnie na potrzeby nowej płyty Metsatöll.

Płyta zostanie wydana jako standardowe CD, limitowany digipack oraz na winylu. Można ją zamówić już teraz w oficjalnym sklepie Estończyków.

metsatoll_band

Na płycie usłyszymy 12 nowych kawałków. Jeden z nich, zatytułowany Tõrrede Kõhtudes,  został niedawno udostępniony na oficjalnym profilu zespołu na SoundCloud. Opowiada on o produkcji pewnego bardzo ważnego estońskiego napitku. W utworze nie znajdziemy jednak prostej odpowiedzi, jednak zliczywszy składniki, można się tego domyślić. Tak przynajmniej twierdzą sami muzycy.

Poniżej prezentujemy pełną tracklistę płyty Karjajuht:

01. Külmking
02. Lööme Mesti
03. See On See Maa
04. Must Hunt
05. Terasest Taotud tee
06. Öö
07. Tõrrede Kõhtudes
08. Metslase Veri
09. Surmamüür
10. Mullast
11. Karjajuht
12. Talisman