scythia_logo_2

Jakeśmy już informowali, w tym roku czeka nas premiera trzeciego długograja kanadyjskiego zespołu Scythia. Otrzymał on tytuł …Of Conquest i ukaże się za nieco ponad miesiąc, 25 lutego.

scythia_cover

Kanadyjski kwartet pracował nad płytą w niemieckim LSD Studio pod kierownictwem Lasse Lammerta oraz Shauna Thingvolda. Miksami zajął się Nino Laurenne z helsińskiego Sonic Pump Studios, zaś mastering jest dziełem Svante Forsbacka z Chartmakers. Powstała w wyniku ich współpracy płyta jest mieszanką power metalu i metalu progresywnego z folk metalem i melodic death metalem. Jak mówi Dave Khan, wokalista i gitarzysta zespołu: płyta brzmi bardzo naturalnie i stanowi doskonałe połączenie progresywnego power metalu z chwytliwymi, epickimi hymnami. Wszyscy zaś zgodnie twierdzą, iż zespół nareszcie odnalazł swoje idealne brzmienie.

A jak jest naprawdę? Przekonajcie się sami, oglądając poniższy teledysk do utworu Bear Claw Tavern, pochodzącego z najnowszej płyty. Reżyserią zajął się kanadyjski aktor i producent, Richard Olak.

Tracklista płyty …Of Conquest prezentuje się następująco:

1. Fanfare 1516
2. Merchant of Sin
3. Bear Claw Tavern
4. Sailor’s Accolade
5. Reflections
6. The Kraken
7. Into the Storm
8. Land of Scythia
9. Wrath of the Ancients
10. Army of the Bear
11. Path Through the Labyrinth
12. Departure