heidevolk_logo

Pół roku temu, szeregi holenderskiego zespołu Heidevolk opuścił jeden z jego założycieli, wokalista Joris Boghtdrincker. Zespół stanął przed niełatwym zadaniem znalezienia nowego wokalisty. Ostatecznie wybór padł na niejakiego Larsa “Bláhrafna”, holenderskiego muzyka, współtwórcę licznych, raczej mało znanych i zdecydowanie nie folk-metalowych projektów muzycznych (Lost LamentGodenbloedValhazCut Deeper).

lars_1

Jak dowiedzieć się można z oficjalnego oświadczenia zespołu, Lars dobrze radzi sobie zarówno z niskimi, jak i wysokimi partiami wokalnymi. Ma stać się nie tylko dopełnieniem, ale i rozszerzeniem brzmienia zespołu. Zgodnie z ich słowami, pierwsze wspólne próby pokazują, że połączenie wokalu Larsa z wokalem Marka Splintervuyschta miażdży.

Sam Lars tak komentuje dołączenie do zespołu: Jestem szczęśliwy i zaszczycony faktem, że znalazłem się w szeregach Heidevolk. Będąc jednocześnie słuchaczem i fanem ich twórczości, byłem zachwycony słysząc, że wybrali właśnie mnie. Nie mogę się doczekać naszych wspólnych występów i prac w studiu. Ponadto – bynajmniej nie uważam siebie za idealnego zmiennika Jorisa, ale mam nadzieję stać się jego godnym i wartościowym następcą. Proost!

heidevolk_band

Teraz muzycy Heidevolk, pełni nowych sił, planują zabrać się za prace nad kolejną płytą, która planowana jest wstępnie na połowę przyszłego roku. Rzecz jasna, nie zamierzają przy tym zawieszać działalności koncertowej – przeciwnie, liczą, że uda im się nawiedzić nowe terytoria i kluby.