Między 26 a 28 września 2014 odbędzie się w Warszawie Oskar Kolberg’s Folk Lore Festival, na którym największą atrakcją dla czytelników naszego portalu będzie z pewnością koncert zespołów Omnia i Żywiołak.

10171638_696987733693230_8858975188427103129_n

Koncert ten będzie miał miejsce 27 września w warszawskiej Stodole. Rozpocznie się o godzinie 19:00 występem dobrze znanego polskiej publiczności Żywiołaka. Najbardziej rozpoznawalny przedstawiciel pagan folku w naszym kraju jest jedynym zaplanowanym supportem na imprezie, Omnia pojawi się bowiem zaraz po nim. Będzie to pierwszy, historyczny występ holenderskiego składu w naszym kraju. Grupa czerpie inspiracje pełnymi garściami z wielu regionów świata, między innymi Bretanii, Irlandii czy odległego Afganistanu, a w tekstach granych przez nią utworów przewija się przynajmniej sześć różnych języków. Każdy miłośnik eksperymentów z szeroko pojętą muzyką folkową z pewnością znajdzie w jej twórczości coś dla siebie. Bilety na koncert kosztują 60 złotych. Można je kupić na stronie Oskar Kolberg’s Folk Lore Festival.

Omnia-1024x681

Występ Omnii i Żywiołaka nie jest rzecz jasna jedynym wydarzeniem, wchodzącym w skład festiwalu. Program zawiera bowiem szereg imprez, odbywających się przede wszystkim w Warowni Jomsborg, Centrum Kultury Rogatka oraz Państwowym Muzeum Etnograficznym, które współpracuje blisko z fundacją Numinosum, organizatorami Oskar Kolberg’s Folk Lore Festival. Wśród imprez nie zabraknie warsztatów tanecznych i muzycznych (w tym gry na didgeridoo), inscenizacji, a także koncertów. Pełny program Oskar Kolberg’s Folk Lore Festival odnajdziecie tutaj.

Omnia-Żywiołak